Trnavskí hokejisti už bez kanoniera Juráka vyhrali v Topoľčanoch

ŠPORT - Hokej | 7.1.2017, 11.48, prispievatelia

Líder kanadského bodovania a najlepší strelec súťaže Roman Jurák prestúpil do extraligového mužstva.

Trnavskí hokejisti už bez kanoniera Juráka vyhrali v Topoľčanoch

Trnavčania sa musia zaobísť bez Romana Juráka (vpravo). Archívne foto: D. Haršáni

Trnavskí hokejisti sa museli v Topoľčanoch zaobísť bez Romana Juráka, najlepšieho strelca a lídra kanadského bodovania v aktuálnom ročníku. Jeho hokejové kvality si všimli vo Zvolene a Trnavčan s extraligistom podpísal zmluvu do konca sezóny.

Topoľčany v zápase síce viedli od deviatej minúty, ale hostia dvomi gólmi otočili priebeh prvej tretiny a po góloch Dávida Okoličányho a Šimona Betáka ju vyhrali 2:1.

Gladiátori ovládli aj druhú tretinu, jediný gól v strednej časti zápasu zaznamenal Nino Szalay.

V poslednej tretine sa strelecky viac darilo domácim, ale Čunderlíkov gól v 48. minúte bol napokon víťazný.

Trnavčania sa museli o výhru napokon obávať, pretože Topoľčany strelili dva góly a stav 3:4 svietil na ukazovateli skóre posledných sedem minút.

Zaujímavosťou je fakt, že až päť zo siedmych gólov padlo v početných výhodách jedného či druhého tímu. Domáci využili tri a hostia dve presilovky.

Už v nedeľu 8. januára sa Trnavčania stretnú s rezervou Martina na vlastnom ľade. Zápas sa začína o 17.00.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 41. KOLO:

HC Topoľčany - HK Gladiators Trnava 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Góly: 9. Nitriansky, 43. Ďurčo, 53. Kluka - 10. Okoličány, 15. Beták, 24. Szalay, 48. Čunderlík

Strely: 40:32
Vylúčenia: 8:9
Presilovky: 3:2