Gladiátori deklasovali rezervu Martina, strelili desať gólov

ŠPORT - Hokej | 9.1.2017, 09.00, prispievatelia

Trnavčania potvrdili úlohu favorita, rozhodujúci náskok si domáci vytvorili v druhej tretine.

Ilustračné foto: archív TH

Trnavskí hokejisti hostili v 42. kole outsidera súťaže a podľa toho aj výsledok zápasu proti rezerve Martina skončil.

Prvú tretinu vyhrali po dvoch využitých presilových hrách 2:0, keď presne trafili Pavol Poláček a Dávid Okoličány.

V druhej časti hry hostia znížili na rozdiel jediného gólu, ale to už sa gladiátori dostávali do tempa. Strelecky sa presadili Michal Glemba, dva razy Martin Hrbáčik, Dávid Schmidt a Martin Čunderlík a de facto bolo bo zápase.

Martinčania síce znížili v strednej časti hry, avšak do poslednej tretiny sa išlo za stavu 7:2 pre domáci tím.

Diváci na trnavskom zimnom štadióne napokon videli aj magickú desiatku, autorom tohto gólu bol Samuel Ševčík.

Trnavčania vyhrali 10:2 a na šieste Topoľčany strácajú už iba sedem bodov. V piatok 13. januára sa stretnú s Považskou Bystricou na jej ľade.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 42. KOLO:

HK Gladiators Trnava – MHC Martin B 10:2 (2:0, 5:2, 3:0)
Góly: 12. Poláček, 17. a 44. Okoličány, 29. a 50. Glemba, 29. a 32. Hrbáčik, 31. Schmidt, 36. Čunderlík, 54. Ševčík

Strely: 42:35
Vylúčenia: 8:6
Presilovky: 3:0
Oslabenia: 1:0