Futsalisti Spartaka vysoko porazili Prievidzu, hetrik zaznamenali Krcho aj Cintula

ŠPORT - Futsal | 15.1.2017, 13.58, prispievatelia

Dramatický zápas rozhodli Trnavčania až v druhej polovici druhého polčasu.

Dušan Krcho (v bielom) strelil Prievidzi hetrik. Archívne foto: Lukáš Grinaj

Prievidzskí futsalisti prišli do Trnavy v úlohe jasných outsiderov, väčšinu času ale na palubovke dokázali odolávať útokom spartakovcov.

Prvý gól stretnutia strelil prudkou prízemnou strelou v sedemnástej minúte Daniel Benkovský, no hostia stihli ešte do polčasu po úniku Matuškoviča vyrovnať.

V druhej časti hry pridali Trnavčania na dôraze a do vedenia ich poslal v 24. minúte kapitán Dušan Krcho, ktorý premenil pokutový kop po faule na Benkovského. Krcho musel pôvodne premenený kop opakovať, ale s touto situáciou si bez problémov poradil.

Prievidza hrala naďalej svoju dobrú defenzívu a hrozila protiútokmi. Dôležitý bol z pohľadu domácich gól na 3:1, ktorý strelil opäť Krcho.

Od tohto momentu museli hostia hru otvoriť a to bola voda na mlyn pre Spartak. Záver zápasu patril jednoznačne favoritovi a strelecky to dokumentovali Cintula, Krcho a v úplnom závere aj Boris Juhás.

Kapitán Dušan Krcho a Martin Cintula skompletizovali hetrik, Trnavčania vyhrali celkovo 8:1.

2. SLF Openliga  – 8. kolo:

FC Spartak Trnava – FSC Prievidza 8:1 (1:1)

Góly:  17. Benkovský, 24., 34. a 40. Krcho (prvý z pen), 37., 39. a 40. Cintula, 40. Juhás – 18. Matuškovič

Spartak: Miškovič, Putera -  Dzíbela, Juhás, Dobiš, Koricina, D. Ujlaky, Humel, Brestovanský, Benkovský, Pecho, Krcho, Cintula

Tréner: Ladislav Venžík

Prievidza: Jantoška, Tiep, Kalina, Duchoň, Filkorn, Kostka, Pavlík, Matuškovič,

Tréner: Dalibor Franko

Rozhodovali: Mokrý, Barta

Diváci: 673

Martin Cintula, hráč Spartaka: „V prvom polčase to bol v celku vyrovnaný zápas, Prievidžania prišli v menšom počte a dokázali brániť. V kabíne sme si povedali, že zvýšime tlak, čo sa aj podarilo a v závere už toho bola hra mačky s myšou. Mne osobne Prievidza ako súper sedí, u nich som dal hetrik, teraz sa to podarilo aj doma, bodaj by bolo takých Prievidzí viac. Nejaká odmena do kabíny samozrejme bude.“

Ladislav Venžík, tréner Spartaka: Vyhrali sme nad Prievidzou vysokým rozdielom, ten však celkom nezodpovedá priebehu. Hostí sme zlomili až v záverečných minútach, ale myslím, že sme vyhrali zaslúžene, mali sme tlak počas celého zápasu a tri body sú doma. Prievidza prišla brániť a museli sme skúšať rôzne variácie, napokon to vyšli celkom dobre a som spokojný. Dvaja hráči dali hetrik, nejaká odmena kabínu neminie, takže oslava výhry bude.“