ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.1.2017, 19.33, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka vyhrali v druhom tohtoročnom prípravnom zápase nad Zlínom 2:1. Víťazstvo nad českým prvoligistom zariadili gólmi Jirka a Sloboda, po zmene strán korigoval výsledok Traore.

Spartakovci (v červenom) zdolali v príprave Zlín, ktorému po jeseni patrí v českej lige štvrtá priečka tabuľky. Foto: Lukáš Grinaj

Andeli sú od pondelka na sústredení v Uherskom Brode, duel sa hral na umelej tráve neďaleko penziónu Lapač, kde sú ubytovaní.

Tréner Miroslav Karhan dal príležitosť opäť širšiemu kádru, voľno dostal Jakubech, pre zranenie nenastúpil Mikovič, ktorý má problémy so slabinami a už odcestoval domov, kde čaká na vyšetrenie. Ide o zranenie, s ktorým hráč laboroval aj v závere jesennej časti.

Samotný zápas priniesol najmä v prvom polčase futbal v dobrom tempe. Prvý gól strelili andeli v 37. minúte po akcii z ľavej strany, keď Čonkov prízemný center ešte Dubec neusmernil, na zadnej žrdi ale dorazil loptu do odkrytej bránky Jirka.

Ešte do prestávky zvýšil skóre na dvojgólový rozdiel Sloboda, keď ho prihrávkou vyzval k zakončeniu Jirka a skúsený stredopoliar nasadil brankárovi súpera jasle.

Zlínu sa podarilo dostať loptu do siete v 80. minúte, keď po štandardke nevyšiel zákrok brankárovi Strapákovi a Traore loptu zasunul do siete.

Ďalší duel odohrajú červeno-čierni v piatok 20. januára o 11.00, opäť na umelej tráve v Uherskom Brode privítajú Slovácko.

„Prvý polčas bol veľmi dobrý z oboch strán. Futbal mal tempo a aj kvalitu. V druhom sa tempo vytratilo, keďže sme striedali po dvoch až troch hráčoch, na ihrisku chýbala súhra. Výhra určite poteší, ale nepreceňoval by som ju. Samozrejme, že chceme vyhrávať, čo som povedal aj chalanom v šatni, ale neviem, v akom stave je súper. Ako som povedal, prvý polčas zniesol prísne kritéria. Mikovič má zdravotné problémy, odchádza domov. Uvidíme, čo s ním bude ďalej. Kerlon ukázal, že je na lopte silný, môže byť pre nás platným hráčom. Chceli sme ho vidieť, odohral len dvadsať minút, pretože príliš netrénoval,“ okomentoval duel pre klubovú stránku Spartaka tréner Trnavčanov Miroslav Karhan.

Spartak Trnava – FASTAV Zlín 2:1 (2:0)

Góly: 37. Jirka, 42. Sloboda - 80. Traore

SPARTAK: Vantruba (46. Strapák) - Čögley (46. Kadlec), Hladík (62. Oravec), Godál, Janso (C) (62. Horník) - Tóth (54. Košťál), Bello (46. Greššák) - Jirka (46. Gagnon), Sloboda, Čonka (66. Kerlon) - Dubec (66. Mihálik)

ZLÍN: Dostál – Matějov, Gajič, Jugas, Pazdera - Kopečný, Živulič, Hnaníček, Štípek, Traore - Jordan. Striedali: Švenger, Bačo, Bartolomeu, Hubáček, Janíček, Masař, M. Mlýnek, V. Mlýnek