Na futsale lietali iskry: Zápas bude mať pre potýčku dohru za zeleným stolom

ŠPORT - Futsal | 28.1.2017, 07.00, prispievatelia

Viac ako štyristo divákov videlo v zápase okrem dvanástich gólov aj dve červené karty.

Futsalisti Spartaka. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Trnavčania v poslednom domácom stretnutí základnej časti druhej najvyššej futsalovej ligy privítali na palubovke Mestskej športovej haly v Trnave súpera z Kysuckého Nového Mesta a pretože ho ešte v tejto súťaži neporazili mali o motiváciu navyše.

Spartakovec Boris Juhás svojim prvým gólov v piatej minúte duelu vyrovnával na 1:1, potom čo hostí poslal do vedenia Kamil Koleno.

Rovnaký scenár sa zopakoval aj na konci polčasu, keď po presnom zásahu hosťujúceho Sýkoru vyrovnával v poslednej minúte Trnavčan Jozef Koricina.

V druhom polčase išli hostia do rýchleho vedenia o dva góly a trnavský tím zvolil hru bez brankára, zato však s hráčom v poli navyše.

Kysučania ale pridali aj piaty presný zásah. Desať minút pred koncom za stavu 2:5 dokázal znížiť na rozdiel dvoch gólov svojim druhým gólom v zápase Boris Juhás.

Keď skóroval v 32. minúte Martin Cintula, bol rozdiel už iba jednogólový, ale hostia opäť zvýšili na 6:4 a Trnavčania museli doháňať manko dvoch gólov.

O vyrovnanie sa postaral dvomi gólmi v priebehu troch minút Martin Cintula a skompletizoval svoj hetrik.

Záver už aj tak nervózneho zápasu mal nechutnú dohru. Po červenej karte pre domáceho Petra Brestovanského videl kartu rovnakej farby aj hosťujúci Mário Boris. Nebolo by na tom nič netradičného, keby sa nervozita nepreniesla aj do priestorov vedúcich do šatní.

„Vylúčený hráč hostí aj s členom realizačného tímu Kysuckého Nového Mesta napadli v tuneli vedúcom do šatní člena trnavského realizačného tímu a rozhodca túto skutočnosť uviedol do zápisu o stretnutí,“ informovalo vedenie klubu portál trnavskyhlas.sk

Duel, ktorý sa skončil po divokej prestrelke remízou 6:6, tak bude mať zrejme dohru za zeleným stolom.

Trnavčanom patrí po základnej časti tretie miesto za Lučencom a Kysuckým Novým Mestom. Čaká ich baráž o postup do najvyššej slovenskej futsalovej ligy.

2. SLF Openliga  – 10. kolo:

FC Spartak Trnava – 1. FSK Kysucké Nové Mesto 6:6 (2:2)

Góly: 5. a 31. Juhás, 20. Koricina, 32., 36. a 39. Cintula – 3. a 33. Koleno, 15. Sýkora, 27. a 30. Boris, 27. Mičuda

ČK: 39. Brestovanský – 40. Boris

Spartak: Miškovič, Putera – Dzíbela, Juhás, Holka, Koricina, Márföldi, Brestovanský, Kočiš, Pecho, Cintula

Tréner: Ladislav Venžík

Kysucké Nové Mesto: Kavčák – Mičuda, Boris, Ševčík, Gábor, Vavrek, Šidlo, Koleno, Sýkora, Tarana

Tréner: Marián Ondrušek

Rozhodovali: Botka - Molnár