Futbalisti Spartaka zdolali v príprave Zvolen

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.2.2017, 14.54, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v predposlednom zápase zimnej prípravy nad druholigovým Zvolenom 3:1.

Futbalisti Spartaka zdolali v príprave Zvolen

Autor tretieho gólu andelov Martin Košťál. Foto: Lukáš Grinaj

Spartakovci mali počas celého duelu hernú prevahu, lopta si však cestu do siete nenašla po hlavičke Yilmaza, strelách Čonku či Jansa, ale až krátko pred prestávkou, keď Yilmaz z pravej strany pripravil šancu pre Bella a ten zblízka upratal loptu k tyči - 1:0.

Zvolen vyrovnal v 51. minúte, keď Čertíkov center z priameho kopu skončil až v trnavskej sieti.

Andeli ale rýchlo odpovedali, v 53. minúte po faule na Slobodu kopal z 20 metrov priamy kop Jirka a trafil nádherne pod brvno.

Brankára Jenča potom preverili strelami spoza pokutového územia Jirka a Yilmaz. Obrovskú príležitosť, keď sa pred gólmanom Zvolena ocitol sám, premárnil Tomovič.

Tretí gól Trnavy pridal v 80. minúte striedajúci Košťál, keď po akcii Mihálika zachoval v koncovke chladnú hlavu a pretavil prihrávku svojho spoluhráča do rutinérskeho zakončenia.

Košťál mohol po rýchlom brejku andelov pridať aj ďalší úder, Jenčo ale včasným vybehnutím "požiar" pred vlastnou bránkou uhasil.

Generálku na ligu odohrajú Trnavčania v sobotu 11. februára o 13.00 proti Baníku Ostrava. Hrať by sa malo na prírodnom trávniku v Červeníku, miesto konania ale ešte v týždni v závislosti od kvality hracej plochy definitívne potvrdia.