Gladiátori prehrali s Detvou aj tretí zápas a sezóna sa pre nich skončila

ŠPORT - Hokej | 19.2.2017, 16.33, prispievatelia

Sezóna sa pre trnavských hokejistov skončila. S Detvou prehrali aj tretí zápas v rade, tentoraz 2:4. Z play-off bojov tak gladiátori vypadli.

Gladiátori prehrali s Detvou aj tretí zápas a sezóna sa pre nich skončila

Na foto Juríček chytá do lapačky strelu Srnku, resp. postupová radosť Detvy. Foto: Dominika Haršáni

Gladiátori nechceli čakať na Detvu, do zápasu vbehli naplno a prebrali iniciatívu. V prvej, veľmi dynamickej tretine, tak prestrieľali súpera 14:8. V 11. minúte Beták trafil po Glembovej prihrávke iba do žrde.

Od 15. hrali domáci presilovku po vyššom treste Jendroľa a v 19. minúte ju na otvorenie skóre využil Glemba. V závere ale aj Trnava prišla o hráča po vyššom treste a do druhej tretiny tak vstúpila Detva presilovkou.

Na vyrovnanie ju využil Poliaček a neskôr šla Trnava do troch a rovnaký hráč individuálnou akciou stav zvrátil. V 34. minúte ostal medzi kruhmi trestuhodne voľný Srnka, ale Juríček ho vychytal.

Trnava sa na druhej strane v 36. minúte tešila z vyrovnania, keď Škorvánka prekonal Beták. V 50. minúte Valjentovu prihrávku pred bránu využil šikovným potiahnutím Videlka a dostal hostí opäť do vedenia.

Krátko na to mohli domáci vyrovnať pri presilovke, no Schmidtovi nevyšiel prienik do pásma a obrana Trnavy nepochopiteľne zaspala až tak, že Detva šla v dvoch hráčoch na brankára.

Srnka Gachulincovu prihrávku využil na štvrtý gól. Neskôr sa Detva ubránila ďalšiemu oslabeniu.

Až v závere pri presilovke posilnenej o šiesteho hráča na úkor brankára sa Trnave podarilo párkrát zahroziť, no ani im, ani hosťujúcim hráčom do opustenej brány, sa už puk poslať nepodarilo.

Trnava tak bola síce napriek oklieštenej zostave dôstojným súperom, ale sériu sa jej predĺžiť nepodarilo.

Trnava - Detva 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

stav série 0:3, Detva postúpila do semifinále

Góly: 19. Glemba (Schmidt, Poláček) v presilovke, 36. Beták (Glemba, Schmidt) – 22. Poliaček (Sládok, F. Fekiač) v presilovke, 24. Poliaček (Gašpar) v presilovke o dvoch, 50. Videlka (Valjent, Žilka), 51. Srnka (Gachulinec, Šimon) v oslabení.