Piatok 22. 9., meniny má Móric, zajtra Zdenka.Význam mien.

Spartak v úvodnom jarnom kole prehral s Michalovcami

Vydané 21.2.2017 o 18.54, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Spartak Trnava vstúpil do jarnej časti Fortuna ligy prehrou. V Národnom tréningovom centre v Poprade podľahol Michalovciam 0:2. Duel sa hral v meste pod Tatrami pre rekonštrukciu štadióna Zemplínčanov.

Spartak v úvodnom jarnom kole prehral s Michalovcami

Andelov priviedol na hraciu plochu pri neúčasti zraneného Greššáka s kapitánskou páskou na ruke Tóth. Trnavský tréner Karhan nemohol počítať ani so zranenými Kerlonom a Slobodom. Navyše, už v 16. minúte musel trávnik opustiť pre zdravotné problémy Hladík, na jeho miesto prišiel Oravec.

Prvú výraznú šancu zápasu mal v 9. minúte Čonka. Brankár Macej vyrazil na roh, po ktorom musel znova zasahovať po hlavičke Godála.

Neskôr skúšal vybehnutého gólmana Michaloviec prekvapiť lobom z diaľky Mikovič, nemieril ale presne, rovnako ako o čosi neskôr z lepšej pozície Čonka.

V závere prvého polčasu kopal z hranice šestnástky priamy kop Halilovič, z veľmi dobrej pozície ale trafil iba nad bránku.

Tutovku prvého dejstva spálil Tambe, keď na päťke z otočky napálil vedľa. Africký šampión neuspel ani v skrumáži o niekoľko momentov neskôr.

Po zmene strán mali dobré šance Mikovič a Tambe. Trnavčania síce boli smerom dopredu nebezpečnejší, ako prví však otvorili skóre Michalovčania.

V 63. minúte putovala lopta z ľavej strany po osi Šimčák – Žofčák do šestnástky k Regálimu a ten nádhernou krížnou strelou vymietol šibenicu Jakubechovej bránky.

V 68. minúte bolo už 2:0. Z ľavej strany odcentroval cez Jansa Regáli na zadnú žrď, kde Čögley nechal nepokrytého Žofčáka a ten z voleja upratal loptu druhýkrát do siete.

Vrátiť červeno-čiernych do hry sa snažil pohotovou jedovkou spoza šestnásky Tambe.

Robustný zakončovateľ nemal šťastie ani v 80. minúte, keď po centri Schranza z ľavej strane len tesne minul priestor troch žrdí.

Neuspel ani Čonka z priameho kopu a tak sa vracajú spod Tatier andeli s prázdnymi rukami.

Fortuna liga – 20. kolo:

Michalovce – Spartak Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 63. Regáli, 68. Žofčák

ŽK: Grič, Vajs – Janso, Tóth

Rozhodovali: Marhefka – Ferenc, Kováč

Diváci: 689

MICHALOVCE: Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – Regáli, P. Kolesár (84. Sedlák), Žofčák, Grič – Dimitriadis (62. Serečin) – Bellás (62. Vajs). Tréner: Šoltis.

SPARTAK: Jakubech – Čögley, Hladík, Godál, Janso – Tóth – Jirka (62. Schranz), Halilovič (72. Yilmaz), Mikovič, Čonka - Tambe. Tréner: Karhan.

Hodnotenie trénera Spartaka Miroslava Karhana pre spartak.sk: "Myslím si, že sme odohrali nešťastný zápas. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí na otvorenie skóre, žiaľ, zostali nevyužité. Domáci sa presadili z prvej strely na bránu, následne sme trochu zazmätkovali v našej obrane, inkasovali druhý gól a bolo vidieť, že to s chalanmi otriaslo. Do konca stretnutia sme sa snažili streliť kontaktný gól, nebolo nám však dopriate. Nedáte gól, nemôžete vyhrať. Michalovce dali dva góly, preto zvíťazili."

Mesto Trnava ponúklo poliklinike objednávací systém, lekári ho odmietli

Pacienti Mestskej polikliniky si poradovník musia naďalej zostavovať sami alebo podľa inštrukcií konkrétnej ambulancie. celý článok

Spartak vyhral nad Zlatými Moravcami, rozhodol gól Jirku

Spartak Trnava vyhral v deviatom kole Fortuna ligy nad Zlatými Moravcami. O víťazstve andelov rozhodol jediný gól,... celý článok

NÁZORY: Spartak ukázal proti Zlatým Moravciam klady i zápory, potešila defenzíva tímu

NÁZORY: Spartak ukázal proti Zlatým Moravciam klady i zápory, potešila defenzíva tímu

Spartak Trnava zažíva po výsledkovej stránke vydarené obdobie. Po výhre 1:0 nad Zlatými Moravcami sa andeli vyhupli na... celý článok

Jazierce Mazda Tanex Your Choice Cyklojazda do Smoleníc Fragile Trnava A-mont Trnava Gašparík mäsovýroba 2017 EuroHause Unihouse Bábence Remax Sport House