Spartak v úvodnom jarnom kole prehral s Michalovcami

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.2.2017, 18.54, Ján Král

Spartak Trnava vstúpil do jarnej časti Fortuna ligy prehrou. V Národnom tréningovom centre v Poprade podľahol Michalovciam 0:2. Duel sa hral v meste pod Tatrami pre rekonštrukciu štadióna Zemplínčanov.

Spartak v úvodnom jarnom kole prehral s Michalovcami

Andelov priviedol na hraciu plochu pri neúčasti zraneného Greššáka s kapitánskou páskou na ruke Tóth. Trnavský tréner Karhan nemohol počítať ani so zranenými Kerlonom a Slobodom. Navyše, už v 16. minúte musel trávnik opustiť pre zdravotné problémy Hladík, na jeho miesto prišiel Oravec.

Prvú výraznú šancu zápasu mal v 9. minúte Čonka. Brankár Macej vyrazil na roh, po ktorom musel znova zasahovať po hlavičke Godála.

Neskôr skúšal vybehnutého gólmana Michaloviec prekvapiť lobom z diaľky Mikovič, nemieril ale presne, rovnako ako o čosi neskôr z lepšej pozície Čonka.

V závere prvého polčasu kopal z hranice šestnástky priamy kop Halilovič, z veľmi dobrej pozície ale trafil iba nad bránku.

Tutovku prvého dejstva spálil Tambe, keď na päťke z otočky napálil vedľa. Africký šampión neuspel ani v skrumáži o niekoľko momentov neskôr.

Po zmene strán mali dobré šance Mikovič a Tambe. Trnavčania síce boli smerom dopredu nebezpečnejší, ako prví však otvorili skóre Michalovčania.

V 63. minúte putovala lopta z ľavej strany po osi Šimčák – Žofčák do šestnástky k Regálimu a ten nádhernou krížnou strelou vymietol šibenicu Jakubechovej bránky.

V 68. minúte bolo už 2:0. Z ľavej strany odcentroval cez Jansa Regáli na zadnú žrď, kde Čögley nechal nepokrytého Žofčáka a ten z voleja upratal loptu druhýkrát do siete.

Vrátiť červeno-čiernych do hry sa snažil pohotovou jedovkou spoza šestnásky Tambe.

Robustný zakončovateľ nemal šťastie ani v 80. minúte, keď po centri Schranza z ľavej strane len tesne minul priestor troch žrdí.

Neuspel ani Čonka z priameho kopu a tak sa vracajú spod Tatier andeli s prázdnymi rukami.

Fortuna liga – 20. kolo:

Michalovce – Spartak Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 63. Regáli, 68. Žofčák

ŽK: Grič, Vajs – Janso, Tóth

Rozhodovali: Marhefka – Ferenc, Kováč

Diváci: 689

MICHALOVCE: Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – Regáli, P. Kolesár (84. Sedlák), Žofčák, Grič – Dimitriadis (62. Serečin) – Bellás (62. Vajs). Tréner: Šoltis.

SPARTAK: Jakubech – Čögley, Hladík, Godál, Janso – Tóth – Jirka (62. Schranz), Halilovič (72. Yilmaz), Mikovič, Čonka - Tambe. Tréner: Karhan.

Hodnotenie trénera Spartaka Miroslava Karhana pre spartak.sk: "Myslím si, že sme odohrali nešťastný zápas. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí na otvorenie skóre, žiaľ, zostali nevyužité. Domáci sa presadili z prvej strely na bránu, následne sme trochu zazmätkovali v našej obrane, inkasovali druhý gól a bolo vidieť, že to s chalanmi otriaslo. Do konca stretnutia sme sa snažili streliť kontaktný gól, nebolo nám však dopriate. Nedáte gól, nemôžete vyhrať. Michalovce dali dva góly, preto zvíťazili."