Stolný tenis: V Majcichove vyhrala Wiltschková z Galanty

ŠPORT - Ostatné športy | 23.2.2017, 08.00, prispievatelia

Druhá februárová sobota bola pre obyvateľov Majcichova stolnotenisová. Tretie kolo Slovenského pohára v kategórii najmladšie žiačky sezóny 2016/2017 totiž usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Stolný tenis: V Majcichove vyhrala Wiltschková z Galanty

Medailistky. Foto: Jozef Štefunko

Turnaj Slovenského pohára usporiadali v Majcichove už štrnástykrát, z toho šiesty raz v kategórii najmladšie žiačky.

Víťazkou sa tentoraz stala Dominika Wiltschková z Gasto Metalfin Galanta, ktorá potvrdila svoje líderské postavenie v slovenskom rebríčku.

Vo finále porazila striebornú Anetu Wallenfelsovú z TTC Považská Bystrica. Bronz po veľkom boji v zápase o 3. miesto medzi Darovcovou a Majerčíkovou získala Nina Darovcová z ŠKST Karlova Ves.

Na turnaji sa nestratili ani dve dievčatá z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov – Petronela Krajčovičová a Ema Dominová, ktoré zo všetkých 43 účastníčok turnaja patrili k najmladším.

Petronela Krajčovičová obhájila svoje umiestnenie medzi nasadenou šestnástkou, Eme Dominovej sa zo základnej skupiny do vyraďovacích bojov postúpiť nepodarilo.

Z výborne zorganizovaného turnaja si najlepšia trojica dievčat okrem pohárov, medailí a diplomov už tradične odniesla aj cukríkové kytice a knižné ceny.