Sobota 24. 6., meniny má Ján, zajtra Tadeáš.Význam mien.

Futbal, 6. liga: Zeleneč vyhral v Brestovanoch a predbehol Hornú Krupú

Vydané 5.3.2017 o 19.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Šiesta liga má nového lídra, do čela tabuľky sa vyšvihol Zeleneč, pretože Horná Krupá doma prekvapujúco prehrala s Voderadmi 1:2. Viedla pritom od 30. minúty po góle Mikláša, ešte do prestávky ale vyrovnal Šurina a o troch bodoch pre hostí rozhodol Martin Dubovský.

Futbal, 6. liga: Zeleneč vyhral v Brestovanoch a predbehol Hornú Krupú

Marián Kolony strelil hneď v prvom jarnom zápase za Šulekovo tri góly. Archívne foto: Ján Král

Zeleneč zabral naplno v Brestovanoch, poslednému celku tabuľky nadelil na jeho ihrisku vysokú porážku 6:1. Dva góly strelil Bánovec, do listiny strelcov sa okrem Bilčíka, Bednárika a Bubáka zapísala aj nová akvizícia z Horses Juraj Horváth. Domáci iba korigovali v závere Danielom Zlatohlávekom.

---

Leopoldov vyhral susedské derby, nad Červeníkom triumfoval po výsledku 2:0. V prvom polčase otvoril skóre Lukáš Tvrdý, v 78. minúte pečatil výsledok Ľuboš Švestka, ktorý prišiel na ihrisko len dve minúty predtým.

Pre skúseného futbalistu ide zároveň o návrat na súťažné trávniky po dlhej, takmer ročnej, pauze zavinenej zranením.

---

Dolnej Krupej stačil v Dolnom Lopašove na tri body jediný gól. Dolný Lopašov mal v prvom polčase prevahu, gól ale vsietil tesne pred prestávkou Pavol Bohunický, keď dostal z ľavej strany prihrávku a v behu ju trafil na bránku.

Po zmene strán hrali domáci s vetrom, využívali na útočenie dlhé lopty, Dolnokrupčania mohli dvakrát skórovať z brejkov, ďalší gól ale už nepadol.

Čiernou škvrnou duelu bolo zranenie brankára Dolnej Krupej Vravúšeka, ktorý si už v piatej minúte duelu pri zákroku poranil stehenný sval a musel striedať.

---

Dechtice doma viedli nad Cíferom po góle Dávida Hlavatoviča zo 48. minúty, Timotej Tibenský však zakrátko vyrovnal a v 70. minúte strhol Gašparovič vedenie na stranu hostí.

Ambície Dechtíc vyrovnať zabrzdilo vylúčenie Mancu v 83. minúte, naopak, Cíferčania v samom závere ešte dvakrát udreli a napokon dosiahli vysoké víťazstvo 4:1.

---

Výsledok kola sa podaril Siladiciam, Veľké Orvište deklasovali na jeho pôde 7:0. Hetrikom sa zaskvel Martin Beránek, dva góly pridal Ondrej Sekereš, sieť rozvlnili aj Mesároš a Rau.

---

Zavar viedol nad Majcichovom od šiestej minúty, keď po chybnej rozohrávke Jaroslava Daniša skóroval Beňo. Hostia však hrali v prvom polčase dobre a do polhodiny zásahmi Tokoša a Mareka otočil skóre vo svoj prospech.

Tréner Zavara Lukáš Vido poslal cez prestávku na ihrisku dvoch nových hráčov Gonosa a Burčiara, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. V 70. minúte potvrdil zlepšený výkon tímu a vyrovnal na konečných 2:2 navrátilec z hosťovania Chlebík.

Majcichovu chýbal v dueli brankár Miškovič, zaskočil ho hráč z poľa Pecháček, ktorý však už má skúsenosti na tomto poste.

---

Šulekovo vykročilo do jarnej časti šiestej ligy víťazne, doma zdolalo Borovce 3:0, hetrik v dueli zaznamenal Marián Kolony.

6. liga – 16. kolo:

Horná Krupá – Voderady 1:2 (1:1)

Góly: 30. Mikláš – 38. Šurina, 50. Martin Dubovský

H. KRUPÁ: Horný – Pinček, Fodor, Mikláš, Holič, Heteš, Krchnár, Boledovič, Strečanský, Gašparík, Ivanič (Nižňan, Šige)

VODERADY: Bachratý – Marek Dubovský, Lacuška, Fatranský, Kondákor, Trog, Cíferský, P. Páleník, Gašparovič, Martin Dubovský, Šurina (Rosypál, S. Páleník)

Brestovany – Zeleneč 1:6 (0:5)

Góly: 87. D. Zlatohlávek - 5. a 27. Bánovec, 32. J. Horváth, 40. Bilčík, 41. A. Bednárik, 53 Bubák

BRESTOVANY: Valášek – A. Zlatohlávek, Rejduga, Bošácky, Sládeček, Vyskoč, Dorčiak, Vidovič, Kollár, Spevák, Kozák (Škreňo, Kuchta, D. Zlatohlávek)

ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Klandúch, Bilčík, Bednárik, J. Horváth, Ujlaky, Sedlák, Nemček, Bubák, Bánovec (M. Tibenský, Ochaba, Čapla)

Leopoldov – Červeník 2:0 (1:0)

Góly: 24. L. Tvrdý, 78. Švestka

LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Gatci, Beko, Kavuliak, Holan, Endrle, Piovarči, Pobjecký, Krajinčák, Žemla, L. Tvrdý (Prosnan, Švestka, Lukáčik)

ČERVENÍK: Vinci – Kopúnek, B. Krajčovič, Halmo, R. Ješko, Gábriš, Králič, Mihálik, Hadviger, Modrovič, Babic (Ješko, Stepanenko, Gažo)

Dolný Lopašov - Dolná Krupá 0:1 (0:1)

Gól: 44. P. Bohunický

D. LOPAŠOV: Kabela – Braniša, Beblavý, Buchel, Chnápko, Bobák, Gula, Cibrín, Masárik, Vrbovský, Lukáč (Reško, Lenghart)

D. KRUPÁ: Vravúšek – A. Skýpala, Bachratý, Štrbo, Kvetan, Hrubý, Gažo, P. Bohunický, Daniš, Vyskoč, Horváth (Olšovský, D. Hrčka, R. Skýpala)

Dechtice – Cífer 1:4 (0:0)

Góly: 48. D. Hlavatovič – 53. Tim. Tibenský, 70. Gašparovič, 89. Mrva, 90. Slabý

ČK: 83. M. Manca (Dechtice)

DECHTICE: Kúdela – M. Maška, Krivánek, M. Manca, Ružička, Drgoň, Srdoš, Hlavatovič, Pullman, Cmero, Jurkas (Komadel, Chrvala, Kalaš)

CÍFER: Páleník – Gašparovič, Krutý, Slabý, Tibenský, Kročka, Fulier, Magdolen, Kupkovič, Gross, Benko (M. Mrva, Domorák)

Veľké Orvište – Siladice 0:7 (0:2)

Góly: 4., 53. a 78. Beránek, 21. a 73. O. Sekereš, 65. Mesároš, 90. Ľ. Rau

ČK: 22. Doktor (Veľké Orvište)

V. ORVIŠTE: Budka – Stolárik, Bartošek, Bucko, Hábek, Šárosi, Doktor, Herceg, Belica, Mišík, Horváth

SILADICE: Dúcky – A. Horváth, I. Fančo, B. Fančo, Richnák, Beránek, Rau, Varga, O. Sekereš, Laurinec, Mesároš (Ertl, Lopuch, J. Sekereš)