Futbalová glosa: Hŕŕŕ rýchlo, rýchlo najprv nevychádzalo, body ale zostali doma

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 6.3.2017, 13.30, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

V úvode zápasu Hrnčiarovce - Ružindol si hráči uctili pamiatku zosnulého Erika Kelca.

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Ružindol 3:1. Pre bližší kontext kliknite TU.

„Prešli sme spolu kusisko cesty, aby sme dnes nastúpili na tento prvý jarný súťažný zápas.“

Takto krásne prehovorili tréner a slabším kusom sa tisli slzy do očí. Asi preto sme potom nepočuli už tú taktickú časť a prvú polovicu sme hrali nakopni a utekaj. Vyzeralo to, že najviac z taktickej časti rozumel António.

To je ako s tou šesťdesiatkou, on ju zabudol s nami osláviť a my sme úplne zabudli, čo sa už viac ako pol roka učíme.

Zápas začal minútou ticha za nášho kamaráta Eriksona, Erik, vždy tu budeš s nami a You never walk alone.

Úvodný hvizd a prvotné zoznamovanie s terénom a súperom. Úvod však vyzeral ako príchod adolescenta na prvú zábavu. Hŕŕŕ rýchlo, rýchlo dopredu. Jasné potom, že ťa čajka odpálkuje.

Našťastie sem-tam prebleskla myšlienka. Ako v 16. minúte miesto dlhého nákopu z priameho kopu polovice ihriska sme zakombinovali a na tri prihrávky sa k lopte pred šestnástkou dostal Maťo.

Loptu, nie tú šestnástku, si pripravil a s prehľadom skóroval. On nemá problém pred šestnástkou. Zvyčajne skóruje.

1:0.

Videli sme, čo na súpera platí. Jasné, že sme pokračovali v tom, čo nám nešlo. A keď už to fakt nešlo, tak sme skúsili niečo z toho, čo nám hovorili tréner.

Ako v 26. minúte opäť po kombinácii v strede Jeďo vysunul Minivana, ten zoči voči brankárovi hostí volil lob, Uhlár však končekom prstov loptu pribrzdil, aby keď prepadla zaňho, ju stihol schovať do bezpečia.

Vzhľadom k predvedenej hre sme si však nezaslúžili v prvom polčase viesť viac ako jednogólovým rozdielom. Futbalové myšlienky by sa dali spočítať na drevorubačovej ruke.

Odbočím, viete aký je rozdiel medzi saharským a kanadským drevorubačom?
Saharský je výkonnejší.

Toľko k prvému polčasu. No ale sme za neho dostali v kabíne. Zaslúžene. Naložené dostala ofenzíva, hlavný chod bol stred, ale ušlo sa aj defenzíve.

V druhom dejstve sme to konečne pochopili. Miesto zbrklého nakopávania sme držali loptu na našich kopačkách, posúvali si ju po celej šírke ihriska, človek by neveril, ale z takejto hry sa urodilo viac šancí, ako zo systému: „drbni ju dopredu a uvidíš“.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu posunul Jeďo loptu do ľavej strany na Šurinku, ten spätnou prihrávkou našiel iba Voza, ktorý loptu napálil na Linčiansku. Zaujímavé, v Pavliciach bránu trafiť viem. Vlastnú.

Asi takto mieri Vozo na bránku.

V 60. minúte ale po treťom rohu po sebe krížnu strelu brankár hostí iba vyrazil, k lopte som sa dostal Vozo, aj to len preto, aby som opäť nechal vyniknúť hosťujúceho gólmana.

Oni tú bránku mali asi pobosorovanú, alebo čo. Uvedené potvrdil o pár minút neskôr na to Jeďo, keď asi z 10 metrov loptu prekopol až na Družbu.

Festival zahodených šancí pokračoval alegorickým sprievodom, keď Minivan zprava pálil len do bočnej siete, zľava po ideálnej prihrávke od Jeďa, Maťa vychytal skvelý Uhlár.

Zradný stav, ale aspoň sa už dalo na to pozerať, pozorná defenzíva s Ivušom na čele nepripustila ani jednu šancu Ružindolčanov, naopak, druhý zo stopérskej dvojice Sedlo sa pokúsil ukojiť svoje ofenzívne chúťky, narazil si s Antóniom, nevystrelil však dostatočne razantne, preto gólman hostí nemal problém strelu chytiť.

Tak, ukájať chúťky sa mu zachcelo? Maškrtník jeden.

Čo ma však najviac teší je, že tréner kázali „otvárajte ten priestor“, a to som naplnil do vodky v 76. minúte, keď som ho otvoril pre Pílku.

A zrazu to išlo. Bum bum bum, na hranici päťky sa dostal k lopte Šuri a na tretí pokus odbosoroval ružindolskú bránku.

82. minúta a 2:0.

Skóre zápasu konečne vyzeralo adekvátne hre. Pozvánku do Stodoly nakoniec vystavil Danielito, keď po urážkovej akcii z pravej strany si Dudko narazil so Šurinkom, na čiare zdvihol hlavu a našiel nabiehajúcu desinu.

85. minúta a 3:0.

Sa im hralo vpravo, keď som súperovi uštval celú ľavú stranu do 76.minúty :-D .

Hosťom sa podarilo korigovať stav až v nadstavenom čase, keď jeďen z najlepších hráčov na ihrisku stratil v strede ľahkú loptu a Turoň zoči voči Bufónovi uzavrel skóre stretnutia na 3:1.

Jeďo je len jeďen, asi už v mysli kábloval v Hokejke.

3:1.

Hosťom sme vrátili požičané z jesene.

O týždeň do Whitecastle United, nechcem predbiehať, ale vyhráme Marcelinhovým gólom.

Nakoniec ešte takto: pozeral som zostrih zápasu Barcelony. Po druhej svetovej vojne utieklo veľa doktorov do Argentíny.

Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský maj tajemství a Messi je výsledok genetických experimentov narcistických doktorov. Všetko do seba zapadá ako lego.