Futbal, 6. liga: Červeník otočil duel s Majcichovom, Horná Krupá opäť na čele

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.3.2017, 18.27, Ján Král

V šlágri kola vyhral Zavar nad Zelenčom 1:0 po góle Matúša Beňa. Domáci dohrávali od 75. minúty bez vylúčeného Burčiara, ktorý šiel predčasne pod sprchy po dvoch žltých kartách, hostia si v závere vypracovali tlak, ale aj vďaka zákrokom brankára Branislava Púchleho Zavar nápor súpera ustál a bodoval naplno.

Futbal, 6. liga: Červeník otočil duel s Majcichovom, Horná Krupá opäť na čele

Gól Červeníka v podaní Branislava Krajčoviča. Foto: Miroslav Ledecký

Na čelo tabuľky sa tak vrátila Horná Krupá a bolo to impozantným spôsobom. Posledným Brestovanom uštedrila sedemgólovú nakladačku.

Voderady sú na jar zatiaľ stopercentné, po minulotýždňovom víťazstve v Hornej Krupej zdolali na domácej pôde Veľké Orvište. Pod víťazstvo 2:0 sa strelecky podpísali Dubovský a Rosypál.

Aktuálne najlepší strelec 6. ligy Martin Laurinec rozšíril v dueli s Dechticami svoj strelecký účet o ďalšie dva góly, čím prispel k víťazstvu Siladíc 3:1. Na konte má už 21 presných zásahov.

Šulekovo sa ujalo vedenia v Cíferi v 16. minúte zásluhou Modroviča, o štyri minúty ale vyrovnal Slabý. O troch bodoch a výsledku 2:1 pre domácich rozhodla v samom závere zimná posila Krutý. Následne ešte videl červenú kartu hosťujúci Cibulka.

Duel Boroviec s Dolným Lopašovom rozhodol jediný gól, v 79. minúte ho strelil hosťujúci Adam Lukáč.

V dueli Dolnej Krupej a Leopoldova padali góly až po zmene strán a len do jednej bránky. Tri body domácim vystrieľal dvoma zásahmi Pavol Bohunický, jedným Erik Horváth.

Majcichov v Červeníku dvakrát vyhrával, druhý polčas ale patril domácim. Branislav Krajčovič dvoma gólmi otočil skóre v prospech Červeníka a na konečných 4:2 pečatil desať minút pred koncom Babic.