Sobota 24. 6., meniny má Ján, zajtra Tadeáš.Význam mien.

Volejbalistky v prvom zápase play-off prehrali u majstra

Vydané 18.3.2017 o 07.00, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

V historicky prvom play-off zápase pre Hit UCM Trnava cestovali Trnavčanky k aktuálnemu majstrovi Slovenska VK EU Slavia Bratislava. Diváci, ktorí na zápas meškali, nestihli prvé sety, v ktorých favorit nedovolil nováčikovi nič.

Volejbalistky v prvom zápase play-off prehrali u majstra

Fotografia zo zápasu. Zdroj: Hit UCM

Hit UCM Trnava mal problém na prihrávke a keď si aj prihral a kvalitne zaútočil, hráčky domácich dokázali ubrániť a ešte nebezpečnejšie ukončiť. V treťom sete sa však hosťky prebudili a začali od úvodu setu ako vymenené.

Do zostavy sa po zranení dostala v treťom sete i Lucia Behúnová a zmena Trnave prospela. Sympaticky od úvodu podávali, dobre bránili na sieti a dokázali i kvalitne zaútočiť. Na prekvapenie domácich fanúšikov Hit UCM Trnava vyhrával 15:13.

Do koncovky si však Slávia vypracovala odstup, ktorý aj udržala a vyhrala 25:21 a tým aj prvý zápas. V odvete sa budúcu sobotu 23.5.2017 o 19.00 hod. predstavia tie isté družstvá, ale v domácom prostredí Hit UCM Trnava v Mestskej športovej hale v Trnave.

Hráčky pozývajú všetkých fanúšikov na volejbalový zápas. Prípadný tretí duel sa odohrá v stredu 29.3.2017 v Bratislave.

Michal Matušov, tréner Slávie: "Hráčky vstúpili do zápasu veľmi koncentrovane, za čo ich chválim. Prvé dva sety sme odohrali s minimom vlastných chýb. Kvalitne a cielene sme podávali a súpera k ničomu nepustili. V treťom sete sme zlou pasážou na prihrávke a zbytočnými chybami na útoku dovolili superovi hrať."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Prvé dva sety hrala Slávia perfektne a my s rešpektom. V treťom sme to nezabalili, pozmenili sme zostavu, Slávia trochu poľavila v koncentrácii a dalo sa hrať. Je povznášajúce vidieť nahrávačku súpera, ako vedie družstvo, keď je v problémoch a ako s nadhľadom odpinká koncovku. Dokonca ma nechá aj koučovať vlastné družstvo a nevyvrieska sa na mňa, keď si robím svoju prácu. Veľký rešpekt."

Extraliga žien, štvrťfinále play off - 1. zápas:

VK Slávia EU Bratislava - Hit UCM Trnava 3:0 (9, 8, 21)

/v sérii 1:0/

Zápas trval: 59 minút, rozhodovali: A. Gerboc a P. Vaško

Slávia: Szabóová 4, Töröková 4, Fričová 10, Widerman 11, Šunderlíková 14, Mikšíková 5, libero Doležajová (Herdová 1, Reháková 0). Tréner: M. Matušov.

Trnava: Kočišová 4, Kostelanská 3, Režná 2, Doluda 1, Šimková 5, Melišová 3, libero Plančíková (Behúnová 1, Snopková 1, Rusnáková 0). Tréner: P. Bernáth.