Futsalisti Spartaka priviezli z Nitry bod, domáci ukázali veľké gesto fair–play

ŠPORT - Futsal | 25.3.2017, 15.29, prispievatelia

Domáci futsalisti sa dobrovoľne vzdali nezmyselnej presilovej hry a držali loptu na svojej polovici.

Futsalisti Spartaka priviezli z Nitry bod, domáci ukázali veľké gesto fair–play

Futsalisti Spartaka. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Zverenci trénera Ladislava Venžíka pricestovali do Nitry na tretí zápas baráže o postup do najvyššej slovenskej futsalovej súťaže a od štvrtej minúty prehrávali 0:1.

Vyrovnanie na 1:1 zariadil gólom Jozef Genčúr v dvanástej minúte, ale polčas vyhrali predsa len domáci, keď na 2:1 upravil svojim gólom Maršala.

V druhom polčase vyrovnal za Trnavu Jozef Koricina a začínalo sa de facto odznovu.

Zaujímavá situácia nastala v 34. minúte, keď bol za druhú žltú kartu vylúčený Trnavčan Boris Juhás a po protestoch videl červenú kartu aj jeho spoluhráč Dušan Dzíbela. Druhý menovaný však sedel na lavičke, no jeho vylúčenie by nemalo mať vplyv na počet hráčov na palubovke.

Podľa rozhodcov mali hrať Trnavčania dve minúty oslabení o dvoch hráčov, obe mužstvá tvrdili, že hrať by sa mala presilovka 4 na 3 a následne druhá presilovka o jedného muža.

Domáci hráči sa napriek rozhodnutiu rozhodcov zachovali nanajvýš gentlemansky a v duchu fair–play si vzali loptu, aby následne dve minúty počkali na svojej polovici, kým uplynie dvojminútový trest Spartaka. Všetci prítomní v hale, ako aj lavička a hráči Trnavy, im za toto gesto zatlieskali.

Dve minúty pred koncom zápasu sa Nitrania dostali do vedenia 3:2, ale Andrej Adámek v predposlednej minúte vyrovnal na konečných 3:3.

Trnavčania si odvážajú z Nitry cenný bod, dôležitejšie ako body bolo počínanie domácich, ktorí tak ukázali zmysel pre spravodlivosť a presilovky sa vzdali.

Baráž o postup do prvej ligy  – 3. kolo:

Nitra - FC Spartak Trnava - futsal 3:3 (2:1)

Nitra: Hanakovič, Ivančík, Pevala, J. Kluka, Z. Kluka, Maršala, A. Procháczka, T. Kováčik, Snop, Bratský, P. Prochaczka, Peciar, S. Kováčik

Spartak: Alchus, Miškovič – Dzíbela, Juhás, Holka, Koricina, Adámek, Dobiš, Németh, J. Genčúr, Cintula, Pecho, M. Genčúr

Góly: 4. a 38. A. Procháczka, 16. Maršala – 12. J. Genčúr, 26. Koricina, 39. A. Adámek

ČK: 34. Juhás a Dzíbela (obaja Spartak)