Futbal, 4. liga: Boleráz vyhral v derby na pôde Malženíc, Hlohovec remizoval s Vrbovým

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.3.2017, 21.14, Ján Král

Malženice doma prehrali v derby stretnutí s Bolerázom 1:2. Všetko podstatné sa vo vyrovnanom a bojovnom stretnutí udialo až po zmene strán.

Futbal, 4. liga: Boleráz vyhral v derby na pôde Malženíc, Hlohovec remizoval s Vrbovým

Útočník Malženíc Miloš Juhász (v zeleno-bielom) v obkolesení hráčov Bolerázu Radovana Kľača a Erika Guotha. Vzadu sa prizerá Peter Líška. Foto: Ján Král

Najprv v 46. minúte Mackovčín ideálne vysunul Guotha, ktorý sa takmer od polovice ihriska rútil sám na brankára Močka, obišiel ho a v páde stihol poslať loptu do siete.

Dynamo mohlo odpovedať hneď vzápätí, rozhodca Bartko ale nepotrestal faul brankára Hrivňáka na Pikulíka v šestnástke, pričom akciu mohol ešte zakončiť Balážik, v dobrej pozícii však netrafil odkrytú bránku.

V 65. minúte videl druhú žltú kartu v zápase Chynoradský, ktorú arbiter vytiahol po signalizácii od svojho asistenta Haršányho. V zápise je uvedené, že trest bol udelený za „kopnutie súpera riskantným spôsobom v prerušenej hre.“

Hra bola naďalej vyrovnaná, v 80. minúte sa ale Guoth predral do šestnástky, strieľanou prihrávkou na zadnej žrdi našiel Bagiho a ten zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Domáci sa však nevzdávali, aj o muža menej sa im podarilo zakrátko korigovať na 1:2, keď po priamom kope hlavičkoval do siete Pikulík.

Záverečný nápor Dynama pozorná defenzíva Slavoja ustála, vyrovnanie nepriniesol ani Pikulíkov priamy kop, ktorý zastavilo brvno.

Hostia mohli napokon ešte zveľadiť svoje víťazstvo, ale Líška po svojom nájazde nezvládol koncovku.

Boleráz stráca v tabuľke na Malženice už iba jeden bod, má však zápas k dobru.

Zostrih zápasu:

Malženice – Boleráz 1:2 (0:0)
Góly: 81. Pikulík – 46. Guoth, 80. Bagi
ČK: 65. Chynoradský (Malženice)
MALŽENICE: Močko – Rehák, Chynoradský, Vdovjak, Hlúch – Barborík (68. Ocelka) – J. Krajčovič, Pikulík, Benkovský, P. Balážik – Juhász (79. Yesbergenov)
BOLERÁZ: Hrivňák – Klačo, Hutár, Lalík, Kitta – Mir. Daniš (90. Mar. Daniš) – Líška, Bagi, Mackovčín, Németh – Guoth (85. Polák)

Brankár Malženíc Močko sa ešte snažil Guotha zastaviť aj za cenu faulu, útočník Bolerázu ale stihol loptu zasunúť do siete. Foto: Ján Král

Jaslovské Bohunice prišli o body aj o Pavlíka

Šimonovany stavili v Jaslovských Bohuniciach na taktiku založenú na pevnej defenzíve a vyrážaní do brejkov. Domáci si s obranným valom hostí nevedeli poradiť a tí, naopak, z kontier trestali takmer všetky chyby ŠK Blava.

Za hodinu hry strelili tri góly, na čo zverenci trénera Patrika Marona nedokázali reagovať. Navyše, už cez prestávku musel opustiť ihrisko Pavlík, ktorému sa obnovilo zranenie z predzápasového tréningu.

Jaslovské Bohunice – Šimonovany 0:3 (0:2)
Góly: 8. Oršula, 28. Sobota, 61. Laurinec
JASL. BOHUNICE: Sakar – Meško, Jakubička, Poláček, Koleno, Janso, Machovič, Doka (65. Dobiš), P. Krajčovič (65. Lančarič), Halmo, Pavlík (46. Kunovský)

V Hlohovci deľba bodov

Vrbové v Hlohovci síce dvakrát viedlo, domáci ale zakaždým dokázali vyrovnať, zrodila sa tak remíza 2:2.

Vrbové viedlo po zápise Zelenaya od 5. minúty, za domácich vyrovnával Došek. V 26. minúte sa presadil strelec Vrbového Andrísek, po zmene strán ale dal pečať výsledku Suchánek.

Hlohovec – Vrbové 2:2 (1:2)
Góly: 13. Došek, 67. Suchánek – 5. Zelenay, 26. Andrísek
HLOHOVEC: Planický – Krajčo (88. D. Habán), M. Habán, Svíba, Veľký, Cabadaj, Srnec, Došek, Gubala (63. Planieta), Adamík, Suchánek
VRBOVÉ: Grežo – Blaško, Verchola, Vlado (64. Lackovič), Ďuračka, Gažík, Sumer, Zelenay (53. Strecký), Matejka (62. Majgot), Železník, Andrísek