Spartak opäť neskóroval, v Ružomberku prehral po jedinom góle

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.4.2017, 17.32, Ján Král

Spartakovci pokračujú v jarnej streleckej mizérii. V Ružomberku prehrali 0:1. V šiestich jarných dueloch strelili jediný gól, aj to z rohu. V tabuľke sa prepadli na šieste miesto, na tretiu Podbrezovú ale strácajú len šesť bodov.

Spartak opäť neskóroval, v Ružomberku prehral po jedinom góle

Brazílčan Kerlon (v bielom) absolvoval súťažný debut v trnavskom drese. Foto: Lukáš Grinaj

Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, viac šancí mali domáci, gólu sa ale váci dočkali až v 57. minúte, keď po ľavej strane utiekol Gál Andrezly, poslal prízemný center na prvú tyč, kde sa medzi dvoma trnavskými stopérmi presadil Mareš a otvoril skóre.

Na ihrisko sa následne dostal namiesto zraneného Tótha Brazílčan Kerlon, pre ktorého to bola súťažná premiéra v trnavskom drese.

V 67. minúte skúsil strelu na bránku, Macík s jeho pokusom spoza šestnástky ale nemal problém. Krátko na to zahral Čonka štandardku na zadnú žrď, Schranz však netrafil dobre loptu.

To už mali všetci členovia štvorčlennej trnavskej defenzívy žlté karty. V 72. minúte videl Janso po faule v strede ihriska aj druhú, musel ísť predčasne pod sprchy a andelov čakala oslabovka.

Ružomberčanov mohol potom upokojiť Mareš, po štandardke však prekopol bránu.

V 83. minúte fauloval Ján Maslo Haliloviča na hranici pokutového územia, priamy kop si postavil Kerlon a len tesne minul cieľ. Na opačnej strane zahral veľmi podobnú situáciu Faško len do Jakubechových rúk.

V závere prepásol veľkú šancu domácich Lačný, Trnava sa ešte snažila vyrovnať, na roh dokonca išiel aj brankár Jakubech, ale z platonického náporu nič nevyťažila.

Diváci: 2000
RUŽOMBEROK: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel (78. Lačný), Ďubek (74. Takáč), Faško, Gál-Andrezly – Mareš (88. Gerec). Tréner: Hrnčár.
SPARTAK: Jakubech – Horník, Hladík, Godál, Janso – Tóth (58. Kerlon), Sloboda – Jirka (66. Schranz), Halilovič, Čonka (73. Kadlec) – Tambe. Tréner: Karhan.

Hodnotenie trénerov pre TV Dajto

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): "Začali sme hrať, až keď sme dostali gól a boli o jedného menej. Dovtedy sme boli nevýrazní, ustráchaní, nevypracovali sme si šancu. Ťažko sa získavajú body, keď nestrelíme gól. Dali sme jeden v šiestich zápasoch, robíme na tom, bohužiaľ, tréning je tréning a zápas je zápas. Chyba pri góle nastala v krajnej vertikále, kde prišlo k prečísleniu, na čo sme hráčov upozorňovali. Nedokázali sme upratať loptu do bezpečného priestoru a inkasovali sme."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Dali sme gól a mali sme viac čistých gólových šancí. Držali sme kontrolu nad zápasom, šance museli prísť, hoci dnes nám trochu chýbala chladnokrvnosť v koncovke. Najdôležitejší poznatok zo zápasu je, že máme tri body. Pri góle to bola vedomá akcia na prvú tyč, Jakub to dobre zasunul do bránky."