Volejbalistky Hit UCM Trnava takmer pokorili vicemajstra z Kežmarku

ŠPORT - Volejbal | 4.4.2017, 09.00, prispievatelia

Trnavčanky odohrali vo volejbalovej extraliga žien úvodný duel v skupine o 5.-8. miesto.

Volejbalistky Hit UCM Trnava takmer pokorili vicemajstra z Kežmarku

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

V zápase proti minuloročnému vicemajstrovi z Kežmarku hrali domáce Trnavčanky jeden zo svojich najlepších zápasov v tejto sezóne.

V prvom sete to však vyzeralo dlho na dominanciu družstva z východu, ale domáce ukázali bojovnosť a dokázali z 18:24 vyrovnať a dlho bojovať o víťazstvo v prvom sete.

V koncovke však tesne prehrali. Podobný bol priebeh záverov druhého a tretieho setu, ktoré však dokázali hráčky univerzitného družstva Hit UCM Trnava vybojovať a ujali sa vedenia 2:1.

Štvrtý set však od úvodu nezachytili a robili veľa chýb vo všetkých herných činnostiach.

V tajbrejku mali stále navrch hostia, ale Trnavčanky vždy dotiahli. I stav 11:14 v prospech Kežmarku domáce neodradil a doťahovali sa na súpera.

Žiaľ, poslednú loptu Kežmarok zvládol a šťastne zvíťazil. O týždeň sa Hit UCM Trnava pokúsi o víťazstvo a následný zlatý set.

Extraliga žien - 1. zápasy o 5.-8. miesto:

Hit UCM Trnava - KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3 (-27, 23, 24, -13, -13)

Diváci: 50

Zápas trval: 113 minút, rozhodovali: Gerboc, Sluk

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Viackrát v sezóne sa nám stalo, že sme mali súpera uvareného a neboli sme schopní ho doraziť. Prečo? Neviem, ale tak zase ak by som vedel všetko, hral by som zajtra v Mladosti a nie dnes v Trnave."