Futbal, 2. liga: Juniori Spartaka tesne porazili Nové Mesto nad Váhom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.4.2017, 07.00, prispievatelia

Jediný gól zápasu strelil z penalty Illya Cherednychenko.

Boris Juhás. Foto: Lukáš Grinaj

Súboj prvého s druhým v tabuľke o záchranu v druhej lige vyznel po premenenej penalte Čeredničenka v prospech domáceho Spartaka. Skóroval už v 8. minúte.

Hostia z Nového Mesta nad Váhom dohrávali takmer dve tretiny zápasu bez vylúčeného Šebeka, ktorý videl v 33. minúte červenú kartu za "kopnutie súpera podrážkou kopačky do hrudníka v súboji o loptu".

Pre Spartak víťazstvo 1:0 znamená osembodový náskok na prvom mieste práve pred v sobotu zdolaným súperom.

II. liga – skupina o záchranu západ – 2. kolo:

Spartak Trnava juniori – Nové Mesto nad Váhom  1:0 (1:0)
Gól: 8. Cherednychenko (z pen)

ČK: 33. Šebek (Nové Mesto nad Váhom)

Diváci: 142

SPARTAK: Vantruba – Otrísal, Horník, Cíferský (C), Janso – Juhás – Sedlák, Nidhal (64. Bielik), Mihálik (85. Hrebík), Čeredničenko – Bangai (69. Gombala)

NOVÉ MESTO: Belic – Rolinec (86. Cisár), Šupka, Mikuš, Živčic, Šebek, Vlado, Lopušan, Beňo, Rapavý (78. Bošanský), Richtárech (72. Jurica)

3. liga: Komárno pokračuje v spanilej jazde

Tréner Komárna Richard Matovič chcel v týždni odstúpiť zo svojej funkciu pre časovú vyťaženosť, napokon ale v klube zostal pri kormidle. Jeho mužstvo v sobotu vyhralo nad Veľkými Ludincami 4:0 a vedie tabuľku tretej ligy s desaťbodovým náskokom.