Spartak prehral so Žilinou, v druhom polčase bol lepším tímom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.4.2017, 17.33, Ján Král

Spartak Trnava prehral v 26. kole so Žilinou 1:2. Andeli po slabom prvom dejstve v druhom polčase zatlačili lídra súťaže, body napriek tomu putujú pod Dubeň.

Spartak prehral so Žilinou, v druhom polčase bol lepším tímom

Jediný gól Trnavy dal Ivan Schranz. Foto: Lukáš Grinaj / spartak.sk

Duel sa hral pre nedostatočnú zakorenenosť nového trávnika v City Arene na štadióne Zlatých Moraviec.

Trnavčania začali aktívne, tlačili sa dopredu. Šance sa však v úvode rodili len po štandardkách. Po rohu hlavičkoval Godál, po priamom kope Schranz. Na opačnej strane z priameho kopu vyskúšal Jakubechovu pozornosť Holúbek.

V 25. minúte predviedla Žilina kombinačnú akciu, pri šestnástke vyšachovali trnavskú obranu, Škvarka si loptu posunul okolo Čonku a do protipohybu Jakubecha strelou po zemi otvoril skóre.

Krátko na to mal po Hlohovského centri gól na hlave Špalek, zblízka ale netrafil priestor medzi troma žrďami.

Špalek zamestnal Jakubecha aj po polhodine hry, jeho prudkú ranu z uhla trnavský brankár vyrazil. To už Žilina prebrala opraty hry a do prestávky kontrolovala hru.

Do druhého dejstva vystriedal Yilmaza Brazílčan Kerlon a táto zmena hru Spartaka výrazne oživila.

Po Kerlonovej prihrávke hneď v úvode druhého polčasu trafil Tambe tesne vedľa.

Africký útočník sa dostal k zakončeniu i v 50. minúte, jeho strelu, vôbec prvú trnavskú do priestoru bránky, pokryl Volešák.

V 53. minúte Tambe vysunul do gólovej príležitosti Schranza, trnavský krídelník sám pred Volešákom volil kľučku, ale zamotal sa a z dobrej pozície nič nevyťazil.

Do siete sa pýtala aj Tambeho hlavička po Čögleyovom centri, Volešák však stihol loptu vyraziť.

V 70. minúte z ničoho nič udrelo na druhej strane. Po ojedinelom brejku Žiliny zrazil Škvarkovu strelu Čonka, podľa rozhodcu Kružliaka rukou a nasledoval pokutový kop. Vavro sa nemýlil a poslal MŠK do dvojgólového vedenia.

Stav sa pokúsil korigovať Schranz, v záklone ale na Volešáka nevyzrel. V 85. minúte si to vynahradil, keď tvrdou strelou z hranice šestnástky znížil na 1:2.

Žilina mohla svoje víťazstvo v závere poistiť, striedajúci Mráz ale predviedol v koncovke totálne babráctvo a loptu do prázdnej bránky nedokázal z metra zasunúť ani na dvakrát.

Lídra súťaže táto zahodená príležitosť napokon nemusela mrzieť, pretože záverečný nápor andelov ustál.

MŠK má na čele tabuľky po 26. kole pred druhým Slovanom už desaťbodový náskok a opäť sa priblížil k zisku titulu.

Fortuna liga – 26. kolo:

Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:2 (0:1)

hralo sa v Zlatých Moravciach

Góly: 85. Schranz - 25. Škvarka, 71. Vavro (pen)

ŽK: Sloboda, Čonka - Mabouka, Káčer

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Žákech

Diváci: 1184

SPARTAK: Jakubech – Čögley (87. Kadlec), Hladík, Godál, Čonka – Greššák, Sloboda – Schranz, Tambe, Halilovič (79. Jirka) – Yilmaz (46. Kerlon). Tréner: Karhan.

ŽILINA: Volešák – Mabouka, Vavro, Kaša, Holúbek – Diaz – Špalek, Škvarka (90. Králik), Káčer, Hlohovský (81. Jánošík) - Šejdajev (70. Mráz)

Hodnotenia trénerov pre TV Dajto

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Dobre, že sme zápas zvládli do víťazstva, ukázali sme disciplinovaný a kvalitný výkon. Samo Mráz mohol duel uzavrieť, keď zblízka nedal gól do prázdnej brány, ale chlapci túžili po víťazstve a odvážame si tri veľmi dôležité body z horúcej hoci neutrálnej pôdy.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): „Znova sme nezískali žiadne body, myslím si však, že naše mužstvo si minimálne bod zaslúžilo. V prvom polčase bola možno o niečo lepšia Žilina, ale v podstate gól nam dali z jednej strely na bránku. Po zmene strán sme mali šance, pochytal ich brankár hostí, gól na 2:1 zdramatizoval zápas, ale bolo už neskoro. Bolo vidno, že Kerlon má vžité veci, hrá jednoducho, vie rozdávať prihrávky, len bohužiaľ, dlho s nami netrénoval. Kondične neviem, či je na tom tak, aby hral 45 minút, ale riskli sme to, potrebovali sme finálnu prihrávku a spoliehali sme na jeho kvality.“