Zaostrili sme na motocyklový tím z neďalekých Voderád.

Voderadský GARO Racing Team ponúka motorkový adrenalín v rodinnej atmosfére

Roman Kudlík a Marek Majerčík. Foto: Vladislav Adamčík

GARO Racing Team je organizácia, ktorá pôsobí v oblasti motocyklového športu už viac ako desať rokov a sídli vo Voderadoch, obci ležiacej neďaleko Trnavy.

Klub sa aktívne zúčastňuje na pretekoch cestných motocyklov v seriáloch, ako sú Majstrovstvá Slovenska, Slovenský pohár, Šampionát Alpe Adria, Wild Motors, Phoenix-Racing a mnoho ďalších agentúrnych závodov, na ktorých zaznamenala mnohé úspechy.

Počas pôsobenia organizácia zastrešila desiatky jazdcov a aj vďaka nim získala veľa ocenení na Slovensku i v zahraničí.

Založenie a začiatky tímu

Podľa slov zakladateľa, Romana Kudlíka, prvým podnetom na založenie tímu boli preteky Race For Fun na letisku v Trenčíne, kde sa z motocyklových nadšencov stali pretekári, ktorí postupom rokov naberali viac a viac skúseností.

„V priebehu rokov sa k nám začali pridávať noví pretekári a začali sme sa zúčastňovať významnejších a taktiež aj rôznych agentúrnych podujatí na vyššej úrovni,“ odpovedal Kudlík na otázku o začiatkoch tímu.

Tímová reprezentácia

Dlhoročné pôsobenie a skúsenosti tímu priniesli aj mnohé úspechy a ocenenia. Prvým Kudlíkovým väčším úspechom bolo celkové prvé miesto na šampionáte ERC 2009 Trieda Rookies Cup.

Po tomto úspechu "prestúpil" k licencovaným jazdcom, aby sa mohol zúčastňovať na pretekoch slovenského pohára. V premiérovom ročníku slovenského pohára sa umiestnil na druhom mieste a hneď v nasledujúcom roku (2012) sa mu súťaž podarilo vyhrať.

„Rok 2012 bol pre mňa, ale aj pre celý tím prelomový. Tak ako mne, aj ďalším našim jazdcom, ktorí sa k nám pridali, sa darí byť v popredí na rôznych pretekoch.“

Roman Kudlík v akcii. Foto: Vladislav Adamčík

Predminulé roky sa tím začal zúčastňovať aj na endurančných pretekoch. V roku 2015 sa Kudlík umiestnil na štvrtej pozícií na Majstrovstvách Slovenskej republiky.

Pre celý tím bol významný aj rok 2016, keď ich pozvala agentúra Wild Motors na sedemhodinové endurančné preteky na Slovakia Ringu.

„Nasadili sme dva tímy, z ktorých jeden vyhral toto podujatie vo svojej triede. Tieto preteky sa vyznačujú veľkou fyzickou a finančnou záťažou.“

Tím sa neangažuje len v pretekaní dospelých, ale aj v podpore začínajúcich detských jazdcov. Dôkazom toho je dcérsky Team Mini GARO, ktorý podporuje rozvoj telesnej kultúry, športu detí a mládeže, čím spĺňa verejnoprospešný účel.

Mini Garo. Foto: Roman Kudlík

Sezóna 2017

V tohtoročnej sezóne má tím v pláne zúčastniť sa na sedemhodinovom vytrvalostnom závode a ďalších na území Slovenska a okolitých štátov.

„Vyhrávať a nespadnúť,“ to bola odpoveď na otázku o tohtoročnom predsavzatí v pretekárskej sezóne 2017.

„Našim pretekárom zabezpečujeme kompletné zázemie, poradenstvo a plnohodnotný servis. Benefitom navyše je priateľská a rodinná atmosféra, v ktorej nás budú tento rok reprezentovať dlhoroční jazdci Marek Majerčík, Marek Páleník, Roman Gogolák, Peter Nagy a dvaja noví jazdci Peter Bokora a Vlasto Tokár.“