Futbal, 5. liga: Veľké Kostoľany vyhrali šláger na pôde Trebatíc

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.4.2017, 18.05, Ján Král

Veľké Kostoľany možno získali tri veľmi dôležité body v boji o postup. V piatkovej dohrávke 14. kola piatej ligy západ vyhrali na pôde Trebatíc 3:1.

Momentka zo zápasu. Foto: Miroslav Ledecký

O všetkom podstatnom sa rozhodlo už v prvom polčase. V 22. minúte posadil hostí na koňa Virág, Chebeň síce zakrátko dokázal z penalty vyrovnať, Virág však svojím druhým gólom v stretnutí v 37. minúte naklonil misky váh opäť v prospech Veľkých Kostolian.

Tesne pred prestávkou napol sieť aj Buchanec, ktorý prišiel do Veľkých Kostolian v závere prestupového obdobia z Jaslovských Bohuníc a upravil na 1:3.

V ďalšom priebehu už gól nepadol, v závere ešte videl červenú kartu po druhom „žltom“ faule domáci Onder.

Veľké Kostoľany sa tak svojmu súperovi odskočili na tri body a dotiahli sa na vedúci Zvončín, za ktorým zaostávajú už len o skóre. V nedeľu sa tieto dva tímy navyše stretnú vo vzájomnom dueli, výhodu domáceho prostredia budú mať hráči Veľkých Kostolian.

Tréner Ľubomír Chudý zrejme nebude môcť počítať s krídelníkom Filinom, ktorého musel pre zranenie kolena vystriedať ešte v prvom polčase, naopak, po disciplinárnom treste sa do zostavy vráti obranca Kolarovič.

5. LIGA ZÁPAD – dohrávka 14. kola:

Trebatice – Veľké Kostoľany 1:3 (1:3)

Góly: 27. Chebeň (pen) – 22. a 37. Virág, 45. Buchanec

ČK: 85. Onder (Trebatice)

TREBATICE: Veselý – Kotula, Bíro, Chebeň, Onder, O. Machač, Zelenay, Pekarovič, Kirka, Klačman, Klasovitý (Greguš, Šiška, Škamla)

VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich – Janíček, Strečanský, Bachňák, Mačica, Troják, Grígel, Virág, Filin, Ajpek, Buchanec (Svítek, Čeliga, Chudý)

12   Horné Orešany 14 2 2 10 28:50 8 -13

Strelci gólov. V zelenom trebatický Chebeň, v modrom Buchanec. Foto: Miroslav Ledecký

Tréner Chudý: Vyhrali sme zaslúžene

Tréner Veľkých Kostolian Ľubomír Chudý bol po víťazstve na horúcej pôde Trebatíc spokojný, nezaprel však v sebe náročný pohľad na kvalitu hry.

„Hráči chceli odviesť maximum, čo sa dalo, ale vzhľadom na termínovník súťaže nie sú optimálne pripravení na futbal, ktorý by sa ľudom páčil. Stretli sa síce špičkové mužstvá piatej ligy, ale keď sa bavíme o postupe do štvrtej ligy a účasti v nej, potrebovalo by to viac,“ začal pohľad na duel zoširoka Chudý.

„Boli sme pripravení na to, čo nás v Trebaticiach môže čakať, domáci chcú niekoľkoročný boj o štvrtú ligu zavŕšiť postupom, svojím spôsobom im to prajeme, ale uspieť sme chceli aj my, preto sme boli aktívni. Niektorí naši hráči nastúpili so sebazaprením, resp. niektorí museli hrať 90 minút, i ked mesiac predtým nehrali,“ pokračoval vo výpočte súvislostí zápasu.

„Rozhodla naša efektivita v prvom polčase, Trebatice vyrukovali so snahou dostať sa k našej šestnástke, na našich hráčov, ktorí sa pohybovali hore, pritvrdili a snažili sa im znechutiť futbal. Keď sa po dvadsiatich minútach lámal chlieb, dali sme gól a po vyrovnaní z penalty sme dokázali odpovedať ďalšími dvomi. Štyri minúty sa v prvom polčase málokedy nastavujú, ale paradoxne, pomohlo nám to, dali sme tretí gól. V druhom polčase sme neboli v stave, akom by sme mali byť, Trebatice mali opticky viac loptu, ale už to nebolo rozhodujúce. Išli sme tam vyhrať a podarilo sa nám to, podľa mňa zaslúžene.“

Chudý ďalej podotkol, že ho teší situácia pred nedeľným duelom so Zvončínom, keď sa mužstvá stretnú v priamom súboji o prvú priečku tabuľky. Zároveň pridal aj pochvalu pre posilu mužstva:

„V Trebaticiach ma výrazne potešil Buchanec, ktorý si vedel ísť pre loptu, podržať ju a bol odolný. Má nad obočím šrám, išiel s tým lekárovi, ale do nedele verím bude fit.“

S trénerom Trebatíc Vladimír Hornáčkom sa nám zatiaľ spojiť nepodarilo.