Výpravu trnavských futsalistov napadli pred zápasom košickí fanúšikovia

Trnavčania prehrali na východe republiky 1:6.

Futsalisti Spartaka. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Pred košickou športovou halou sa dostalo výprave trnavských futsalistov nemilého privítania. Autobus s hráčmi, realizačným tímom a zopár fanúšikmi čakalo na parkovisku niekoľko členov tvrdého jadra Košíc a po slovných prestrelkách prišlo aj na päste.

Incident sa skončil podľa dostupných informácií bez vážnejších zranení. O svoje zdravie sa však obávali aj hráči či členovia klubovej výpravy, usporiadateľská služba nebola podľa zástupcov trnavského klubu na potrebnej úrovni.

V samotnom zápase Trnavčania viedli od jedenástej minúty po góle Jozefa Holku 1:0, ale domáci stihli do konca prvého polčasu vyrovnať na 1:1.

Po zmene strán už išli do vedenia domáci a tromi rýchlymi gólmi v priebehu piatich minút prakticky rozhodli zápas. Za stavu 4:1 skúsili zverenci trénera Venžíka hru bez brankára, ale výsledkom boli ešte ďalšie dva inkasované góly.

„Výsledok nezodpovedá hre ani rozdielu na palubovke. Ako klub podáme námietky na výkon rozhodcov. V tak dôležitej súťaži ako je baráž o postup do najvyššej súťaže nezodpovedal výkon rozhodcov ani úrovni žiackej prípravky. Pokiaľ budú vo vedení slovenského futsalu rozhodcovia a delegáti tak sa tento šport ďalej neposunie. Rozhodcovia sú platení z klubov a svojím výkonom znechucujú ďalšiu prácu ostatným,“ povedal pre trnavskyhlas.sk prezident klubu Michal Halenár na margo arbitrov.

Baráž o postup do prvej ligy  – 6. kolo:

Grizzly Košice - FC Spartak Trnava 6:1 (1:1)

Spartak: Putera, Alchus – M. Genčúr, Holka, Brestovanský, Dobiš, Németh, J. Genčúr, Cintula, Pecho

Košice: Kušnír, Pangrác, Grutka, Hrabčák, Péchy, Turek, Kuruc, Lukáč, Kofčák, Sasák, Matej, Hernández

Góly: 18. Hrabčák, 25. Sasák, 26. Lukáč, 30. a 38. Turek, 31. Hernández – 11. Holka

1   Lučenec 6 4 1 1 38:21 13 4
2   Banská Bystrica 6 3 1 2 21:21 10 1
3   Grizzly Košice 6 3 0 3 21:15 9 0
4   Spartak Trnava 6 2 1 3 21:26 7 -2
5   Barabéri 6 2 1 3 19:25 7 -2
6   Nitra 6 1 2 3 18:30 5 -4