Štvrtok 25. 5., meniny má Urban, zajtra Dušan.Význam mien.

Futbal, 7. liga A: Špačince gólmi Bunčeka zdolali Biely Kostol, Kátlovce porazili Košolnú

Vydané 16.4.2017 o 10.56, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Špačince zvládli možno kľúčový zápas z hľadiska boja o postup zo SWAN 7. ligy A. Na domácej pôde zdolali v 22. kole Biely Kostol 2:0 a odskočili svojmu prenasledovateľovi v tabuľke už na štyri body.

Momentka zo zápasu Kátlovce - Košolná. Foto: Gabriela Jursová

Po vyrovnanom úvode začali preberať taktovku hry domáci, k šanciam sa dostávali po štandardkách, dostali aj loptu do siete, pre ofsajd ale gól neplatil.

V 38. minúte sa ale Bunček vyhol ofsajdovej pasci a svoj únik premenil do gólového vyjadrenia. Zimná posila Špačiniec z Bučian sa postarala aj o druhý gól, víťazstvo domácich pečatil v 75. minúte, keď mu Kubiš ponúkol prihrávku za obranu a Bunček napálil loptu povedľa brankára.

Špačince mali aj ďalšie šance, hostia napokon mohli ešte s výsledkom niečo urobiť, ale v závere odmietol možnosť streliť kontaktný gól Andrej Adámek, ktorý nepremenil pokutový kop.

Duel prilákal aj množstvo divákov, podľa oficiálneho údaju sa v hľadisku zišli 450 ľudí.

Špačince – Biely Kostol 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 75. Bunček
ŠPAČINCE: Píš – Izakovič, Zemko, D. Chudý, J. Chudý, Kubiš, Žák, Bunček, Sedlák, Hrebenár, Mrva (Boledovič, L. Dobrovodský)
BIELY KOSTOL: Svitek – Kobza, Ľ. Adámek, A. Adámek, Čmehýl, M. Jurina, Stacho, Gažovič, Nagy, Ostrihoň, L. Jurina (Hoblík, Sládeček, Hlúch)

Kátlovciam robil v dueli s Košolnou v prvom polčase vrásky na čele Martin Volek. Hostia vďaka jeho zásahom v dueli dvakrát viedli, domácim sa však vždy podarilo dorovnať Gajarským resp. Marekom Hlavatovičom.

Bojovú zástavu Kátloviec zdvihol v 66. minúte Peter Uváček, krátko na to pridal štvrtý gól Vyhlidal a svojím druhým zásahom poistil tri body Marek Hlavatovič.

Posledné slovo ale mal hosťujúci Nejezchleb, ktorý korigoval na konečných 5:3. Kátlovce tak zostávajú druhé v tabuľke len o skóre za Špačincami.

Kátlovce – Košolná 5:3 (2:2)
Góly: 21. Gajarský, 39. a 78. M. Hlavatovič, 66. Peter Uváček, 71. Vyhlidal – 18. a 25. Volek, 84. P. Nejezchleb
KÁTLOVCE: M. Uváček – Krchnár, D. Sliva, Vyhlidal, R. Hlavatovič, Gajarský, Šimončič, Vagovič, M. Hlavatovič, Pavlík, Babečka (Peter Uváček, J. Beňo, M. Beňo)
KOŠOLNÁ: D. Hudek – A. Volek, M. Volek, Konečný, Greguš, Holekši, Šajdík, Homoľa, Váry, Ševčík, Čavara (Hrušovský, P. Nejezchleb)

Kátlovčana Tomáša Vagoviča bráni Jaroslav Váry z Košolnej. Foto: Gabriela Jursová

V Trstíne sa v prvom polčase hral medzišestnástkový futbal, Trstín mal tri šance, Naháč sa do vyloženej nedostal. V druhom polčase strelili domáci rýchle góly po rohu a z brejku. Oba vsietil Michal Daniš.

Potom sa Trstínčania zatiahli, Naháč mal optickú prevahu, nevedel sa ale presadiť. Skorigoval sa hosťom podarilo z penalty až v samom závere po ruke Turanského, ktorý následne videl červenú kartu.

Naháč vrhol všetko do útoku, otvorenú obranu však využil domáci Ormandy a stanovil konečné skóre na 3:1.

Trstín – Naháč 3:1 (0:0)
Góly: 48. a 54. Michael Daniš, 90. Ormandy - Jurica
ČK: 90. Turanský (Trstín)
TRSTÍN: Indrišek – Klokner, Martin Daniš, Hlávek, L. Štibraný, Puschenreiter, Vavro, Javorek, Gergel, Taranda, Michael Daniš (Ormandy, Turanský, Boledovič)
NAHÁČ: Šutta – Zajíček, D. Lopatka, Fančovič, Habala, Hodulík, Jurica, Palkovič, M. Lopatka, Martin Sersen, Marcel Sersen (Zvolenský, Zemko, Čavara)

Druhé jarné víťazstvo zaznamenala Dobrá Voda, Ružindol doma zdolala 2:1. Na gól Hasalu síce ešte odpovedal Vrždiak, po zmene strán ale zabezpečil tri body domácim striedajúci Chnapko, ktorý bol vtedy na ihrisku len štyri minúty.

Dobrá Voda – Ružindol 2:1 (1:1)
Góly: 19. Hasala, 62. Chnapko – 37. Vrždiak
DOB. VODA: Krížik – Dubrava, Paldan, Prvý, Mat. Danko, M. Novák, Jantoš, Ondruška, Hasala, Benedikovič, Klčo (Suchán, Chnapko, Chmela)
RUŽINDOL: Uhlár – V. Horváth, M. Turoň, D. Turoň, Matula, Gruchalák, Domorak, Moncman, Vrždiak, Babka, Hrašna (Temniak, Vrábel, Pokrývka)

Dolnoorešanci pokračujú vo výbornej jarnej fazóne, na domácom ihrisku zdolali aj Hrnčiarovce. Stačil im na to jediný gól, ktorý vsietil v 62. minúte Šimonovič. Zajíc mohol zakrátko pridať aj ďalší, ale nepremenil penaltu. Keďže hostia svoje šance nepremenili, zostali tri body doma.

Dolné Orešany – Hrnčiarovce 1:0 (0:0)
Gól: 62. Šimonovič
DOL. OREŠANY: Hirner – Dan. Tománek, Kulíšek, Zajíc, Hajdúh, Kamenický, Hronský, Šaštinský, Tóth, Šimonovič, Szabó (T. Kollár, Ščasný, R. Kollár)
HRNČIAROVCE: Šoš – Sedlický, Kankara, Amorim, Jedinák, Serbák, Púchly, Hruška, Kralovič, Zaoral, Kyselica (Vozár, Dias, Vozár)

(JÁN KRÁL)

Momentka zo zápasu Bučany - Bohdanovce. Foto: Roman Pavelek

V dobrom zápase mali v prvom polčase navrch Bučany nad Bohdanovcami. Hostia sa zamerali na pozornú obranu a dlhými loptami sa snažili prečísliť obranu. Po krídelnej akcii po prihrávke od Fančoviča otvoril skóre Vančo.

Bohdanovce vyrovnali po jedinom rohu Koverom. V druhom polčase domáci dobýjali hosťujúcu bránu, Vančo dokonca nevyužil penaltu. Domáci rozhodli o svojom víťazsteve po akcii z krídelneho priestoru a dobrom nábehu Benka, ktorý stanovil skóre na 2:1.

Hostia potom vrhli všetko dopredu a nastrelili tyč po samostatnom nájazde, na výsledku už ale nič nezmenili.

Bučany - Bohdanovce 2:1 (1:1)
Góly: 23. P. Vančo, Benko – 44. Kover
BUČANY: Jamrich – P. Vančo, Bindics, Fančovič, Sokolovič, Habes, Benko, Belák, P. Hutta, Putera, Ryšavý (Hlučil, Krška, Eremiáš)
BOHDANOVCE: Kopúnek – Kover, Prochádzka, Nádaský, Novosedlík, Schmidt, Krivda, Palšovič, Braniša, Janec, Cyprich (Heriban, Vyskoč)

(MARCEL HUTTA)

Pavliciam nestačili na pôde béčka Jaslovských Bohuníc ani dva góly Adama Polednáka. Domáci predviedli dokonalý obrat, ku ktorému zavelil gólom do šatne Hrabovský a na ktorý nadviazal dvoma presnými trefami po prestávke Pavlík.

Jaslovské Bohunice B – Pavlice 3:2 (1:2)
Góly: 44. Hrabovský, 64. a 82. Pavlík – 27. a 43. Polednák
JASL. BOHUNICE: Sakar – Sokolovič, Galovič, Jaroška, Kocán, Meško, Pavlík, Doka, Gajarský, Hrabovský, Prvý (Halmo, Rajnic, Matovič)
PAVLICE: J. Kollár – M. Kollár, Bočko, L. Kubík, Dunda, Križan, L. Dubovský, Martin Bachratý, Kanis, M. Kubík, Polednák (Ivančík, Krištof)

1   Špačince 20 15 3 2 94:19 48 18
2   Kátlovce 21 15 3 3 69:28 48 15
3   Biely Kostol 20 14 2 4 60:20 44 14
4   Košolná 20 11 2 7 54:35 35 5