Futbal, 6. liga: Dolná Krupá deklasovala Brestovany, Siladice bodovali naplno v Zelenči

pošli na vybrali.sme.sk

Prinášame výsledky 22. kola šiestej ligy.

Futbal, 6. liga: Dolná Krupá deklasovala Brestovany, Siladice bodovali naplno v Zelenči

Matúša Kunku (v žltom) sa snaží odzbrojiť Šulekovčan Adam Kucharík. Foto: Miroslav Ledecký

Športovo-technická komisia Oblastného futbalového zväzu Trnava ešte nerozhodla o osude nedohraného zápasu Veľké Orvište – Šulekovo, v ktorom prišlo v závere k bitke. Disciplinárna komisia však medzitým pozastavila činnosť viacerým aktérom zápasu.

Z hráčov sa predbežné opatrenie disciplinárky týka futbalistu Šulekova Michala Tarabu, v stretnutí s Dechticami sa tak klub musel obísť bez jeho služieb.

Hostia absenciu jedného z dôležitých hráčov súpera využili a už v 8. minúte sa ujali vedenia Kováčom. Ešte do prestávky zvýšil na rozdiel dvoch gólov Marek Maška.

Po hodine hry síce Dechtice prišli o vylúčeného Ružičku, ktorý fauloval protihráča v gólovej šanci, napriek tomu dokázali v samom závere ešte zveľadiť svoje víťazstvo, keď na 3:0 uzavrel Kunka.

Šulekovo – Dechtice 0:3 (0:2)

Góly: 8. Kováč, 40. M. Maška, 88. Kunka

ŠULEKOVO: L. Žemla – Knížat, Kršňák, Daniš, Cibulka, Ľ. Nemec, Karas, Lackovič, M. Kolony, Kucharík, A. Žemla

DECHTICE: M. Kúdela – M. Maška, Jurkas, M. Manca, P. Manca, Sliva, Ružička, Kunka, Hlavatovič, Krivánek (Cmero, Pullman)

V susedskom derby remizoval Majcichov s Voderadmi 1:1. Góly padali v úvode zápasu, domácich posadil na koňa v 11. minúte Jaroslav Daniš, v 21. ale vyrovnal Patrik Páleník. Skóre sa už potom nezmenilo.

Majcichov – Voderady 1:1 (1:1)
Góly: 11. J. Daniš – 21. P. Páleník
MAJCICHOV: Miškovič – M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Zajíček, Valovič, Neštický, J. Daniš, Hrčka, Tokoš, Židek (Mihálik, Holka)
VODERADY: Bachratý – Marek Dubovský, Martin Dubovský, Rosypál, Lacuška, Kondákor, S. Páleník, P. Páleník, Gašparovič, Trog, Šurina (Šoka, Hornáček)

Horná Krupá pokračuje vo víťaznom ťažení, na čele tabuľky zostáva i naďalej vďaka výhre 2:0 v Leopoldove. Skóre otovril krátko pred prestávkou Šige a krátko po návrate z kabín pridal druhý zásah Pinček.

Leopoldov – Horná Krupá 0:2 (0:1)
Góly: 41. Šige, 51. Pinček
LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Kavuliak, Endrle, Gatci, Loskot, Piovarči, Švestka, Pobjecký, Holan, T. Žemla, L. Tvrdý (Beko)
HOR. KRUPÁ: Vitek – Zázik, Mikláš, Holič, Heteš, Fodor, Strečanský, Gašparík, Ivanič, Šige, Pinček (Boledovič, Kobetič)

Práve poslední dvaja menovaní proti sebe nastúpili vo vzájomnom zápase. Kým sa Zeleneč spamätal, hostia viedli štvorgólovým náskokom, bolo tak už v 28. minúte.

Po zmene strán Ľuboš Lančarič pridal ešte jeden gól a až potom začali strieľať góly aj domáci. Na zásah Maron však odpovedal zavŕšením svojho hetriku Laurinec, pre ktorého to bol zároveň už jubilejný tridsiaty gól v sezóne.

Pápay a Horváth potom ešte korigovali stav, podarilo sa im to ale už iba do stavu 3:6.

Zeleneč – Siladice 3:6 (0:4)
Góly: 55. Maron (pen), 76. Pápay, 79. J. Horváth - 9., 11. a 60. Laurinec, 12. Varga, 28. a 52. Ľ. Lančarič
ZELENEČ: Ochaba – Klandúch, Bilčík, Nemček, A. Bednárik, Bubák, Sedlák, J. Horváth, Ujlaky, Maron, Bánovec (Šmidovič, Pápay, K. Králič)
SILADICE: Dúcky – A. Horváth, B. Fančo, I. Fančo, Ľ. Rau, O. Sekereš, Beránek, Varga, Ľ. Lančarič, Mesároš, Laurinec (Richnák, Neštický, J. Sekereš)

Veľké Orvište vďaka gólom Ivana Horvátha dvakrát viedlo v Dolnom Lopašove, domáci sa ale vždy dokázali postaviť na nohy. Najprv gólovo reagoval Beblávý, v 58. minúte aj Lukáč, z penalty.

Dolný Lopašov – Veľké Orvište 2:2 (1:2)
Góly: 35. Beblavý, 58. Lukáč (pen) – 25. a 40. I. Horváth
DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Braniša, Beblavý, Buchel, Chnápko, Gula, Bobák, Masárik, Mačica, Vrbovský, Lukáč (Čerňanský, T. Zemko)
VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Putek, Tanáč, Doktor, Mat. Vavrinec, Hábek, Belica, Herceg, I. Horváth, Králik, Mišík

Dve minúty a v nich dva góly rozhodli o víťazstve Zavara 2:0 nad Cíferom. V 77. minúte najprv skóroval Burčiar a krátko po ňom napol sieť aj Jakub Vyskoč.

Zavar – Cífer 2:0 (0:0)
Góly: 77. Burčiar, 78. Jak. Vyskoč
ZAVAR: Púchly – Vido, Táčovský, Kardoš, Jak. Vyskoč, Chlebík, Tandlmayer, Burčiar, Krajčovič, Jur. Vyskoč, Greňa (Mich. Psota, Kovačič, Žitník)
CÍFER: Páleník – Slabý, Tom. Tibenský, Tim. Tibenský, Kupkovič, Mrva, Magdolen, Gašparovič, Krutý, Fajkus, Červenka (Kročka, Gross, Grosman)

Červeník proti Borovciam potvrdil papierové predpoklady a po víťazstve 3:0 uchmatol všetky body. O góly sa postarali Gábriš, Stepanenko a Babic.

Červeník – Borovce 3:0 (2:0)
Góly: 9. Gábriš, 19. Stepanenko, 59. Babic
ČERVENÍK: Vinci – Králič, Štefunko, Halmo, Gábriš, Kopúnek, Stepanenko, Jarábek, Mihálik, Adamkovič, Babic (M. Ješko, P. Gažo, Hadviger)
BOROVCE: Valo – M. Macháč, Tonkovič, Pet. Herceg, Dubovský, M. Jankech, Urban, Koprna, Šimor, Adamčík, P. Jankech (Štefanka)

Dolná Krupá deklasovala Brestovany 9:0 a to ešte na ihrisku súpera. Štyri góly v zápase vsietil kanonier Pavol Bohunický, čo ho vynieslo na tretiu priečku tabuľky strelcov za Laurinca a Bánovca.

Brestovany – Dolná Krupá 0:9 (0:4)
Góly: 13., 37., 39. a 87. P. Bohunický, 26. Mat. Bachratý (pen), 56. Gažo, 65. Fíba, 79. D. Hrčka, 84. L. Boledovič
BRESTOVANY: D. Valášek – A. Zlatohlávek, D. Zlatohlávek, Škreňo, Lang, Rejduga, Sládeček, Kuchta, Vyskoč, Mar. Kollár, Vidovič (D. Dorčiak, Tomík)
DOL. KRUPÁ: Olšovský – Mat. Bachratý, Hrubý, Fíba, P. Daniš, Štrbo, Skýpala, Gottwald, Gažo, E. Horváth, P. Bohunický (Bartoš, D. Hrčka, L. Boledovič)

Mesto Trnava ponúklo poliklinike objednávací systém, lekári ho odmietli

Pacienti Mestskej polikliniky si poradovník musia naďalej zostavovať sami alebo podľa inštrukcií konkrétnej ambulancie. celý článok

Spartak vyhral nad Zlatými Moravcami, rozhodol gól Jirku

Spartak Trnava vyhral v deviatom kole Fortuna ligy nad Zlatými Moravcami. O víťazstve andelov rozhodol jediný gól,... celý článok

NÁZORY: Spartak ukázal proti Zlatým Moravciam klady i zápory, potešila defenzíva tímu

NÁZORY: Spartak ukázal proti Zlatým Moravciam klady i zápory, potešila defenzíva tímu

Spartak Trnava zažíva po výsledkovej stránke vydarené obdobie. Po výhre 1:0 nad Zlatými Moravcami sa andeli vyhupli na... celý článok

Jazierce Mazda Tanex Your Choice Cyklojazda do Smoleníc Fragile Trnava A-mont Trnava Gašparík mäsovýroba 2017 EuroHause Unihouse Bábence Remax Sport House