Futbal, 8. liga A: Modranka deklasovala Sláviu, Gergely strelil štyri góly

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.4.2017, 20.21, Ján Král

Trnavské derby sa aj druhýkrát v sezóne zmenilo na exhibíciu Modranky. Futbalisti z mestskej časti rozstrieľali Sláviu na jej ihrisku 9:0, čím nadviazali na výsledok z jesene, keď na domácom ihrisku vyhrali nad týmto súperom na domácej pôde 10:0.

Gól Adama Križana do siete Slávie. Foto: Ján Král

V nedeľnom predpoludňajšom zápase padol gól už v druhej minúte, keď skóre otvoril Rakický. Na ďalší zásah čakali diváci do 36. minúte, do listiny strelcov sa zapísal bývalý ligista Mačák. Ešte do prestávky upravil na rozdiel troch gólov Gumbír.

Po zmene strán to už bola hra mačky s myšou, ukázal sa priepastný rozdiel medzi tímami a Modranka bez väčšej námahy dokázala napokon skóre navýšiť až na 9:0.

Štyrmi gólmi sa blysol Martin Gergely, ktorý ich vsietil v rozpätí 41 minút.

Slávia Trnava – Modranka 0:9 (0:3)

Góly: 2. Rakický, 36. Mačák, 44. a 62. Gumbír, 70. Križan, 47., 72., 78. a 88. Gergely

SLÁVIA: Haraga – Fischer, Klukavý, Lukačik, Psota, Záhora, Lachký, Poláček, Slovák, Kožányi, Holovič (Lukačovič, Hesko)

MODRANKA: Haluzický – Sekera, Martin Gabriel, Fančovič, Rakický, Gumbír, Križan, Boskovič, Mačák, Gergely, Zvolenský (Chmela, P. Šuran, Lančarič)

Útočník Modranky Martin Gergely strieľa jeden zo svojich štyroch gólov. Foto: Ján Král

Lovčice naložili Dlhej poltucet, hetrikom sa zaskvel Maar, dva góly pridal Jobek a jeden Vilinovič.

Dlhá – Lovčice 0:6 (0:1)

Góly: 18., 64. a 87. Maar, 75. a 84. Jobek, 81. Vilinovič

Smolenciam sa darilo na ihrisku Dolného Dubového a body si odnášajú za výhru 5:2.

Dolné Dubové – Smolenice 2:5 (1:3)

Góly: 25. Mrva, 66. Svitek - 6. Kollarovič, 10. Hrkeľ, 30. a 77. Greguš, 60. Štibrány

Vonku vyhrali aj Bíňovce, Bukovú porazili 3:1, keď skórovali Halaša, Opálek a Kostolanský.

Buková – Bíňovce 1:3 (1:1)

Góly: 43. Hačo - 25. Halaša, 47. Opálek, 86. Kostolanský