Futbal, 6. liga: Majcichov vyhral v Hornej Krupej, Voderady porazili Zeleneč

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.4.2017, 15.46, Ján Král

O prekvapenie 23. kola šiestej ligy sa postarali futbalisti Majcichova, ktorí zvíťazili v Hornej Krupej 2:1.

Futbal, 6. liga: Majcichov vyhral v Hornej Krupej, Voderady porazili Zeleneč

Sobotné zápasy síce poznačil dážď, v Dechticiach prišla napriek tomu na derby so susedným Dolným Lopašovom solídna divácka kulisa. Foto: Ján Král

Líder súťaže síce od 12. minúty viedol po góle Gašparíka, po hodine hry ale vyrovnal Ľuboš Hrčka a aj keď v 80. minúte išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Majcichovčan Lukáš Štrbo, hostia sa dokázali zmobilizovať a aj v desiatich strelili víťazný gól. V 86. minúte ho dosiahol Patrik Neštický.

---

Bodovo sa na lídra dotiahli Voderady, ktoré pokračujú v úspešnom jarnom ťažení. Na domácej pôde zdolali Zeleneč a opäť v tom mal prsty kanonier Martin Dubovský. Na jeho prvý gól síce obratom reagoval Bartovič, v 57. minúte už ale uzavrel na konečných 2:1.

---

Šancu stiahnuť stratu na čelo mal tretí Zavar, na pôde štvrtých Siladíc ale gól nestrelil a keďže sa to nepodarilo ani domácim, rozišli sa mužstvá po remíze 0:0.

---

Leopoldov pokračuje v nevýrazných výsledkoch, z Veľkého Orvišťa odišiel bez bodu, aj keď v 80. minúte to vyzeralo na deľbu bodov, keď Piovarči dorovnal gól domáceho Hercega z prvého polčasu. V samom závere ale Horváth strhol víťazstvo na stranu Veľkoorvišťanov.

---

V dueli Dechtíc s Dolným Lopašovom sa ujali vedenia domáci už v 8. minúte, keď po akcii Mareka Mašku s Kunkom zakončil Cmero. V 43. minúte vykopával po zakončení Kunku z prázdnej bránky Lenghart ale ešte do prestávky zvýšil Hlavatovič na rozdiel dvoch gólov.

Po polčase mohli vedenie domácich zvýšiť Cmero, Kunka či Hlavatovič. Hostia kontrovali strelou Bobáka do spojnice, kontaktný gól dal v 63. minúte Tomáš Zemko. V závere ešte mohol vyrovnať Mačica, proti však bol Kúdela, na opačnej strane neskóroval po závare pred bránkou hostí Kunka.

---

Brestovany síce viedli v Brestovanoch po polhodine hry gólom Daniela Zlatohláveka, potom si ale zobral slovo domáci kanonier Marián Kolony a hetrikom do prestávky otočil skóre.

Po zmene strán síce Daniel Zlatohlávek pridal aj svoj druhý góly, záverečné slovo ale patrilo opäť domácim. Gažovič zvýšil a Marián Kolony svojím štvrtým gólom v dueli uzavrel na konečných 5:2.

---

Červeník siahal v Cíferi na tri body, napokon sa ale zrodila remíza 1:1. Hostia sa ujali vedenia gólom do šatne, keď skóre otvoril Gábriš. Keď to už vyzeralo, že si odnesú tri body, v 87. minúte vyrovnal Gašparovič.

---

Borovciam sa trochu prekvapujúco podarilo zdolať Dolnú Krupú 2:1. Prevahu mali síce hostia, góly ale začali dávať domáci. Na zásahy Urbana a Koprnu v krátkom časovom rozpätí za sebou, dokázal odpovedať gólom až v závere Pavol Bohunický. Na vyrovnanie už ale hosťom sily nestačili.