Futbal, 5. liga: Zvončín aj Veľké Kostoľany vyhrali, bodovo sa držia aj Gbely

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.4.2017, 18.33, prispievatelia

Trebatice porazili Spartak Šaštín-Stráže 5:2, keď štyri góly vsietil Ondrej Machač a jeden Směřička. Za hostí korigoval dvoma zásahmi Rankić.

Momentka zo súboja Zvončín - Mokrý Háj. V súboji o loptu domáci Martin Brečka (v červeno-bielom) s Tomášom Kopálekom. Foto: Ján Král

Križovany vyhrali nad Moravským Svätým Jánom tesne 1:0, o trojbodový gól sa postaral Juraj Šiška. Domáci zápas zvládli, hoci od 70. minúty hrali bez vylúčeného Demoviča.

Veľké Kostoľany zvládli v Drahovciach úlohu favorita a zvíťazili 2:0. Prvý gól strelil v druhom polčase Buchanec, poistku pridal z penalty skúsený Janíček.

Nezaváhal ani Zvončín, doma si s Mokrým Hájom poradil 4:0. Góly prišli však až v druhom polčase, paradoxne, keď hrali domáci proti silnému vetru. Dva zaznamenal Matúš Klenkovič, po jednom pridali Dolinaj a striedajúci Ekhardt.

Krakovany nestačili doma na Gbely a podľahli im 0:2.

Na domácom ihrisku sa nedarilo ani Horným Orešanom, súper z Oreského ich zdolal 3:1. Dušan Blažo poslal síce domácich do vedenia, zároveň však videl v 79. minúte červenú kartu a oslabil svoj tím.