Futbalová glosa: Ako sa dá z maxima vyťažiť minimum? Príďte sa pozrieť do Hrnčiaroviec

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 25.4.2017, 18.11, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Ako sa dá z maxima vyťažiť minimum? Príďte sa pozrieť do Hrnčiaroviec

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Suchá nad Parnou 0:2 (klikni pre bližší kontext).

Milí priatelia,

ospravedlňujem sa, že píšem až tak neskoro, ale staral som sa o vtáka. Mám takého malého, s priateľkou sme ho nazvali Valér.

Nie malér, Valér.

Ale pome k zápasu. V 23. kole k nám zavítali vinohradníci zo Suchej s poriadne trpkým vínčiskom. Základná zostava, plus 5 hráčov na striedanie, videli sme dôvod na optimizmus a verili sme vo víťazstvo.

Začalo sa opatrne na oboch stranách, my sme sa snažili zozadu o kombináciu, hostia sa zamerali na brejky cez dlhé lopty za obranu.

Od začiatku nastúpil aj ďalší legionár Warley Da Silva Diaz, alebo jednoduchšie Saha a s prehľadom si odkontroloval pravú stranu obrany, konštruktívny bol aj smerom dopredu, škoda zranenia v 30. minúte, po ktorom musel odstúpiť a nahradil ho Jeďo.

Obranu dirigovali Dudko s Marcelinhom, ktorý si netradične dovolil aj ofenzívne výpady.

Vzadu fajn, obrana na pár chybičiek kontrolovala hru, hostia sa k zakončeniu dostávali zväčša z druhej línie, nad hriščom však v tú chvíľu mraky neviseli, inak by sa z nich po ich strelách pustili kýble vody.

Za zmienku stoja dve situácie, prvá po rohu hostí, Tónko loptu z päťky odvracal volejbalovo, aby o minútu na to v opačnej šestnástke bol nedovolene zastavený protihráčom, v oboch prípadoch píšťalka zostala nemá.

Inak dobrý výkon rozhodcovskej trojice, hovorí sa tomu, že to sudí kondenzoval. Alebo konzumoval.

Od stredu smerom dopredu však čistá trápenka. Hostia otvorili stred poľa, naša záloha si však s toľkým priestorom nevedela rady.

Strely spoza šestnástky neimitovali ani pľuvance, to bol ešte ten zvyk kopať po vetre, že snád to tam nejako dofúkne, pokusy o vtipné prihrávky, boli vtipné ako SMER na MDŽ, ešte aj tie babky by to ubránili.

Mali sme síce optickú prevahu a v čase, keď sme čakali, že vinohradníci si strelia vlastný, trafili našu.

Závar v našej šestnástke, lopta sa už kotúľala za rohovú čiaru, Roberto sa jej nestačil uhnúť, z následného rohu Bufón ako Ikarus vyletel príliš vysoko, len nadvihnutá lopta padla na hlavu hosťujúceho hráča, pred opustenou bránkovou čiarou doletela k osamotenému Rybaříkovi a ten si samotu skrátil gólom.

40. minúta 0:1.

Pár minút predtým však Bufón zabránil skórovať v čistej šanci Hujsimu. Do konca prvého dejstva ešte Jeďo po centri zľava volejom prekopol mračná.

Do druhej polovice už konečne nastúpil aj jeden Peter Vozár a do 70. minúty sme skrátili ihrisko len na polovicu Suchej.

Otázka, ktorá trápila vedcov celé desaťročia bola zodpovedná. Aký má polčas rozpadu Jeďo?

Odpoveď je 39 rokov. Rozpadol sa v 53.minúte. Nastúpil Majo.

Tlak narastal, takisto tlaky domácich fanúšikov. Vpredu hosťujúcej obrane robil nohy dobre hrajúci Tónko, ani jeho ekvilibristické kúsky a dokonca aj to, že prihrával, ku zmene stavu neviedlo.

Nacisti v 1933-om pálili knihy, my v 2017-om príležitosti.

Ostatne my ich pálime už tretí zápas za sebou, za čo samozrejme nasledoval trest.

Hostia po 25tich minútach druhého polčasu zamierili na našu polovicu, lopta sa našou nedôslednosťou pri dostupovaní dostala k voľnému Cuninkovi a ten tvrdou strelou do vingla nedal Bufónovi šancu.

72.minúta a 0:2.

Tomu sa hovorí, vyťažiť z maxima minimum. Na to sme odborníci.

Keby do dnes tam kopeme, gól nedáme, a to už by mohli byť Suchovanci aj doma.

Snaha bola enormná a aj tréner povedali, že za tú nemožno nikomu nič vyčítať, ale tie šance boli vraždy v priamom prenose.

Prvý z troch zápasov doma a body sa nám rozutekali jak Dankov slovosled. O týždeň Kátlovce, potom Trstín, nepoznáte nejakého schopného psychoterapeuta?

A aby som skončil pozitívne, ukážem vám môjho vtáka.