Spartak v derby prehral so Slovanom rozdielom triedy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.4.2017, 19.16, Ján Král

Spartak prehral v derby s bratislavským Slovanom zahanbujúco 0:3. Duel sledovalo v City Arene 3569 divákov. Trnavským futbalistom chýbala v stretnutí nielen väčšia futbalová kvalita ale aj dôraz v súbojoch a väčšia snaha urobiť niečo s výsledkom.

Spartak v derby prehral so Slovanom rozdielom triedy

Anton Sloboda (v červeno-čiernom) v súboji s De Kampsom. Foto: Juraj Cisár

Prvú šancu zápasu mal síce Vittek, keď Šefčíkov center poslal hlavičkou tesne vedľa. Prevahu ale mala v prvej polhodine Trnava. Greifovu bránku ohrozovala najmä zo štandardiek, po Tambeho zakončení musel ísť brankár Slovana na zem.

V 17. minúte červeno-čierni nútene preskupili rady, keď zraneného Tótha nahradil Kerlon.

Prvý gólový moment prišiel v 29. minúte. Andeli nechali belasým priestor pre narážačku, Vittek poslal Čavričovu prihrávku do otvoreného priestoru a ten strelou popri vybiehajúcom Jakubechovi otvoril skóre.

Vyrovnať mohol Schranz, po jeho zakončení vykopával z bránkovej čiary Saláta. Ešte do prestávky sa dostali zverenci Miroslava Karhana do brejku, Sloboda ale nemal potrebnú rýchlosť, vrátil loptu Halilovičovi a ten zakončil nepresne.

Druhý polčas otvorili šance Slovana - Pinteho, ktorý po Ševčíkovom centri hlavičkoval v dobrej pozícii nepresne, Čavriča po prieniku Rundiča a Kóňova jedovka spoza pokutového územia.

Trnavčania pohrozili v 66. minúte, Kerlonov pas za obranu sa rozhodol Tambe zakončiť hlavou a neurobil dobre.

To už boli z ihriska dole ďalší zranení – na strane Slovana Vittek, zo strany domácich Hladík, ktorý má podozrenie na zlomený nos.

Potom udreli opäť hostia. Čavrič vysunul do krídelného priestoru Ševčíka a jeho center na päťke s prehľadom upratal do siete De Kamps.

Trnavčania sa snažili s výsledkom ešte niečo spraviť, po Kadlecovej prihrávke zakončoval Halilovič nad.

Ďalšie pokusy o skorigovanie výsledku boli neúspešné, naopak, v samom závere ešte Kóňa po kombinačnej akcii hostí zvýšil umiestnenou strelou zo šestnástky na konečných 0:3.

Fortuna liga – 29. kolo:

Spartak Trnava – Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 29. Čavrič, 70. De Kamps, 90. Kóňa

ŽK: Tambe, Godál – Pinte, Saláta, Savičevič

Rozhodovali: K. Horváth – Balko, E. Weiss

Diváci: 3569

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Hladík (66. Jirka), Godál, Čonka – Tóth (17. Kerlon), Greššák – Halilovič, Sloboda, Schranz – Tambe (80. Yilmaz). Tréner: Karhan.

SLOVAN: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon – Pinte (67. Kubík), Kóňa, De Kamps, Šefčík – Čavrič (79. Oršula), Vittek (61. Savičevič). Tréner: Vukomanovič.

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): „Videli sme, čo pre mužstvo znamená návrat hráčov ako Čavrič, mali sme silu aj rýchlosť smerom dopredu. Teší ma, že je v poriadku a môžeme s ním rátať na pohár. Chceli sme niektorých hráčov nechať oddýchnuť, Soumah zostal doma, hral veľa zápasov. Chceli sme zároveň dať šancu hráčom, ktorí doteraz dobre pracovali a už v januári sme v príprave videli ich kvalitu. Ukázali, že sú motivovaní hrať futbal. Do konca sezóny musíme zistiť našu silu a začať prípravu na budúcu sezónu. Predtým sa ešte musíme pripraviť na najdôležitejší zápas v sezóne, naším cieľom musí byť vyhrať pohár. Som šťastný, že sme vyhrali tento zápas.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): „Niečo sme si v šatni povedali, ale bohužiaľ, zostalo to za dverami. Bolo to derby bez emócií, bez zápalu, bez chute zvíťaziť, to sa tak nedá hrať. Bolo vidieť na chalanoch či strach, či neboli uvoľnení...? Výkon bol nemastný-neslaný. Slovan dal v prvom polčase z jednej šance jeden gól, dostali sme lekciu z efektivity. Už po po druhom góle bolo vidno, že Slovan si to nenechá zobrať a naši chalani si ešte menej verili. Najviac ma trápi, že sme do zápasu nedostali žiadne emócie. 0:3 je možno krutý výsledok, ale keď nedáme gól z našich šancí, tak to takto dopadne.“