Futbal, 8. liga B: Žlkovce postavili hráča na čierno, Nižná nenastúpila v Sokolovciach

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.4.2017, 07.00, Ján Král

Piešťany vyhrali v Merašiciach vysoko 5:0 a vedú tabuľku so štrnásťbodovým náskokom pred Sokolovcami. Za určitých okolností môžu už budúce kolo oslavovať postup do vyššej súťaže.

Futbal, 8. liga B: Žlkovce postavili hráča na čierno, Nižná nenastúpila v Sokolovciach

Momentka zo súboja Merašice - Piešťany. Foto: Dominik Tvrdý

Žlkovce si v Dolnom Trhovišti zarobili na problém. Domáci viedli cez polčasovú prestávku po góloch Vilčeka už 2:0, navyše, v tábore súpera identifikovali hráča, ktorý mal hrať na čierno.

Pavel Valko v zápise reálne nebol Pavel Valko, ale malo ísť o Adama Horvátha zo Siladíc. Hráča tak do druhého polčasu už rozhodca nepripustil a duel sa viac-menej dohrával.

Padlo ešte po góle na oboch stranách, no je jasné, že zápas bude mať dohru za zeleným stolom a je viac než pravdepodobné, že Dolnotrhovišťania ho napokon vyhrajú kontumačne 3:0.

Disciplinárka a športovo-technická komisia ObFZ Trnava budú musieť doriešiť aj duel Sokolovce – Nižná, na ktorý hostia nenastúpili. Nič menej ako kontumačná výhra 3:0 pre Sokolovce a pokuta pre Nižnú sa neočakáva.

Šterusy doma zdolali Pastuchov 2:1. Po zásahoch Duchaja a Seredu viedli v 33. minúte dvojgólovým rozdielom, hostia síce po hodine hry Gundom skorigovali, ale v 75. minúte ich oslabil Oravec, ktorého po nešportovom správaní arbiter vylúčil a v desiatich už Pastuchovčania nedokázali vyrovnať.

Horné Otrokovce zaznamenali v dueli s Kočínom-Lančárom tri body, stačil na to jediný gól. Jeho autorom sa stal v 25. minúte Trávniček.