Futbal, 6. liga: Zavar zdolal Voderady, Horná Krupá vyhrala v Zelenči

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.4.2017, 19.52, Ján Král

Futbalisti Leopoldova prelomili neúspešnú sériu a na domácom ihrisku zdolali Dechtice. V dueli rozhodol jediný gól, v 64. minúte napol sieť z penalty Švestka.

Futbal, 6. liga: Zavar zdolal Voderady, Horná Krupá vyhrala v Zelenči

Michal Babic (v bielom) strelil v drese Červeníka Siladiciam štyri góly. Na fotografii ho bráni Igor Fančo. Foto: Ján Král

Majcichov potvrdil tri body z Hornej Krupej a doma zdolal Veľké Orvište 2:1. Skóre otváral pred prestávkou Krivosudský, v 73. minúte si dali hostia vlastný gól. Špernoga síce zakrátko znížil, ale ďalší gól už v dueli nepadol.

Duel Zelenča s Hornou Krupou spel do remízového konca, keď po góle Heteša vyrovnal Horváth. Lenže v 87. minúte líder súťaže strhol víťazstvo na svoju stranu zásluhou Gašparíka.

V priamom súboji o druhé miesto zdolal Zavar súpera z Voderád 1:0. V 79. minúte rozhodol o troch bodoch pre domácich a ich posune na druhú priečku tabuľky Tandlmayer. Krátko na to videl červenú kartu za urážku rozhodcu Gonos, hostia ale početnú prevahu v závere na vyrovnanie nevyužili.

V Červeníku sa hral divoký zápas. Domáci v 18. minúte viedli po hetriku Babica už rozdielom triedy a vyzeralo to tak, že je po zápase. Navyše, Siladice museli vystriedať brankára Dúckeho, ktorého nahradil Michal Lančarič. Hostia však ešte do prestávky vyrovnali, keď dva góly strelil najlepší kanonier súťaže Laurinec a jeden pridal Igor Fančo. Po prestávke však už strieľali presne iba domáci. Červeníku zabezpečili víťazstvo Halmo a štvrtým gólom v dueli Babic.

Dolná Krupá porazila Cífer vysoko 5:1. V prvom polčase otvoril skóre Pavol Bohunický, vrece s gólmi sa ale roztrhlo až po polčase. Hostia dokázali reagovať až v 78. minúte Domorákom, posledné slovo mal ale domáci Hrčka.

Borovce vyhrali v Brestovanoch 1:0 gólom Andreja Bolješika zo 16. minúty duelu. Získali tak dôležité tri body do boja o záchranu.

Naplno totiž zabral aj Dolný Lopašov, ktorý zdolal Šulekovo 4:3 a udržal tak tak súpera v tabuľke takpovediac na dostrel. Mužstvá totiž delí iba päť bodov. Šulekovo pritom malo domácich na lopate, dvakrát v dueli viedlo, v 82. minúte dokonca ešte bol stav 2:3. V závere ale dvoma gólmi Patrik Braniša zariadil dokonalý obrat.

6. LIGA – 24. kolo:

Leopoldov – Dechtice 1:0 (0:0)
Góly: 64. Švestka (pen)
LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Endrle, Kavuliak, Gatci, Holan, Piovarči, Švestka, Lukáčik, Pobjecký, Loskot, T. Žemla (L. Tvrdý, Prosnan)
DECHTICE: Kúdela – M. Maška, Jurkas, Sliva, Pav. Maška, Drgoň, Krivánek, Kováč, Kunka, Hlavatovič, Cmero (Komadel, Pullman, Ružička)

Majcichov – Veľké Orvište 2:1 (1:0)
Góly: 40. Krivosudský, 73. vlastný – 74. Špernoga
MAJCICHOV: Miškovič – Židek, Holka, M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Valovič, Neštický, J. Daniš, Hrčka (Mihálik, Novota, Mišina)
VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Putek, Tanáč, Stolárik, Hábek, Mat. Vavrinec, Doktor, Belica, Herceg, I. Horváth, Mišík (Špernoga, Budka, Králik)

Zeleneč – Horná Krupá 1:2 (0:0)
Góly: 78. J. Horváth – 57. Heteš, 87. Gašparík
ZELENEČ: Ochaba – Bartovič, Klandúch, Bilčík, A. Bednárik, J. Horváth, Maron, Ujlaky, Sedlák, Trubač, Nemček (K. Kralič, Bubák, Kocian)
HOR. KRUPÁ: Vitek – Zázik, Mikláš, Heteš, Fodor, Strečanský, Gašparík, Ivanič, Pinček, Konečný, Nemček (Šige, Boledovič)

Zavar – Voderady 1:0 (0:0)
Gól: 79. Tanldmayer
ČK: 81. Gonos (Zavar)
ZAVAR: Púchly – M. Vido, Táčovský, Kardoš, Oláha, Jak. Vyskoč, Mat. Psota, Gonos, Krajčovič, Tandlmayer, Chlebík (Burčiar, Ďuriš, Ťažký)
VODERADY: L. Bachratý – Šoka, Fatranský, Rosypál, Lacučška, Kondákor, P. Páleník, Trog, Zelenský, Martin Dubovský, Šurina (Horňaček, S. Páleník)

Červeník – Siladice 5:3 (3:3)
Góly: 2., 6., 18. a 89. Babic (posledné dva z penált), 76. Halmo – 24. a 43. Laurinec, 31. I. Fančo
ČERVENÍK: Vinci – Štefunko, Adamkovič, Jarábek, Stepanenko, Kopúnek, Gábriš, Halmo, Modrovič, Krajčovič, Babic (Mihálik, Boháčik, Hadviger)
SILADICE: Dúcky – A. Horváth, B. Fančo, I. Fančo, O. Sekereš, Beránek, Varga, Laurinec, Mesároš, L. Trnovec, Ľ. Lančarič (M. Lančarič)

Dolná Krupá – Cífer 5:1 (1:0)
Góly: 18. a 73. P. Bohunický, 48. P. Daniš, 60. Sucháň, 85. D. Hrčka – 78. Domorák
DOL. KRUPÁ: Olšovský – Mat. Bachratý, Fíba, P. Daniš, Štrbo, Gottwald, Hrubý, Gažo, P. Bohunický, Sucháň, R. Skýpala (Ištvanec, D. Hrčka, Bartoš)
CÍFER: Páleník – Fajkus, Tom. Tibenský, Slabý, Tim. Tibenský, Krutý, Mrva, Savchenko, Fulier, Magdolen, Kupkovič (Domorák, Gašparovič, Kročka)

Brestovany – Borovce 0:1 (0:1)
Gól: 16. Bolješik
BRESTOVANY: Tomík – A. Zlatohlávek, D. Zlatohlávek, Škreňo, Lang, Rejduga, Císar, Sládeček, Mar. Kollár, Vidovič, Kozák (Spevák, Chlebek)
BOROVCE: Valo – Tonkovič, Pet. Herceg, Dubovský, Péči, M. Jankech, Urban, Koprna, Bolješik, O. Macháč, Pav. Herceg (Tonkovič, Pav. Herceg)

Dolný Lopašov – Šulekovo 4:3 (1:2)
Góly: 27. Beblavý, 46. Bobák, 82. a 87. P. Braniša - 2. Daniš, 14. Modrovič, 57. P. Nemec
DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Braniša, Beblavý, Čerňanský, Lenghart, Gula, Bobák, Masárik, Mačica, Vrbovský, Lukáč (T. Zemko, Cibrín, Macko)
ŠULEKOVO: Gažovič – Knížat, P. Nemec, Ľ. Nemec, Cibulka, M. Kolony, Kucharík, Karas, K. Daniš, Ľ. Šery, Modrovič (D. Šery, T. Kolony)