Futbalová glosa: Takmer som mal nehodu so štuplom od piva

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Nie je Peter Vozár ako Peter Vozár. Toto je ten neskôr narodený. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce – Trstín 4:0 (klikni pre bližší kontext)

Milí priatelia,
ic hart tu bí fany, ked vám trénerko ovládne hlavu. Čo by sme za to dali, žebysme bojovali gangsta štýlom odje..kopni ju len smerom dopredu, ňák se to udelá.

Konečne súper, kde sme si mohli naleštit svoje sedlácke ego, reku pozrážame sa, ale makovicový brprt.

Začali sme a hostia hodili jeden aut a raz ju z celej sily drbli dopredu, čo boli dvakrát pri lobde. Písala sa 10. minúta.

Bez toho, žebysa hosťujúca nečistá kopačka od začiatku hry dotkla lopty, mohol už v 2. minúte skórovať Tónko, keď ho Maťo našiel uzimeného, osamelého, nepochopeného meter od bránkovej čiary, ale naša čierna perla ešte predýchavala trénerov príhovor, ktorý si dal tú námahu a dovolil si mu preložiť, že ked bude sebčit, kopne ho Saha do rici a pójde dole.

Ako by predpredchádzajúci trénerko povedali, nastúpil nepripravený na zápas. Že jediný ten tréner sa pripravuje.

A to chcel Anton aj video zo zápasu, tak ale keby videli tú minelu, tak ho ani do autobusu nepuscá, nie ešte do letala.

Žrď.

Ale naozaj vážne, 10 minút sme si loptu posúvali bez toho, že by sa nám do toho priplietli hostia, ale ono je to ako so škrabkaním v nohavicách. Škrabkáš, škrabkách, zrazu sa otvoria dvere, vojde návšteva a ty zistíš, že si...

No a tak na pol žrde nás skoro nachytali aj Trstínčané. 15.minúta a zrazu kopali priamy kop meter od šesnácky. Dobre mierená strela sa teraz točí pri slovinských hraniciach.

Verme, že jej aspon zahrajú správnu hymnu.

Velký výkričník.

O5, lopta v našej moci, na gól sme si však museli počkať.

Ešte predtým tú motivejdid António kosou zostrihal členky hosťujúceho sťopéra, aby v čase kedy mi dochádzala trpezlivosť, ju napäl na najvyššiu možnú mieru, dostal za obrnu od Pílku takú prihrávečku, že najprv tá posadila na zadok nás, Tónko potom stopéra aj brankára tiež usadil a konečne sme vedeli,že jeho energia ide správnym smerom.

27.minúta: 1:0.

V 40. minúte sa asi prejavili tie neviazané zábavy v gej kluboch Voza, ked ho začalo pichat v oblasti rekta, nastúpil iný Vozo, sami však musíte uznať, že nemôžem napísať lepší, krajší, silnejsší a hlavne, vytáčajú ma otázky typu: "To je ten mladší?"

Neni!

Hlavne je neskôr narodený!

Čo je dôležité, prvý dotyk s loptou, ked sa Maťo zľava zbavil obrancov, ako Boris Dollár zodpovednosti, na striebornom podnose naservíroval Peckovi do čistej šance, ale je to skrátka Peter Vozár.

S týmto menom skrátka nepremeníš hned prvú šancu.

Vlhký sen bárdov fodbalu: Nakopni ju dopredu a utekaj.

Skoro to tým Trstínčanom vyšlo v 44.minúte, keď lopta skončila v Site. S veľkým S. S malým by sme mali problém.

Už som to dlhšie tušil, ale on si vie každý úd natiahnuť. Tentoraz to bola pravá noha, čo nás zachránila od pohromy. Šecia ju videli v bráne.

Polčas a stav zradný jak koaličná dohoda.

I pristúpili tréner a povedali nám, na čo si pozor dávať a kde zabrať.

I tak aj bolo.

V 49. minúte našiel Pílka časovanou prihrávkou Maťa, ten na opačnej strane šestnástky našiel nabiehajúceho Sedla a Sedlo nikdy nikde nessklame. Či na hřišči, či v hledišti, v Hokejke, Stodole, daznnnt medr.

2:0.

Od samej radosti mi skoro štupel od piva oko vybev, tak ale ked už sa na vás dójdu kuknút Ultras Zvončína Palino s Drahošom, asi na futbalovej mape sveta niečo znamenáte.

To však nebolo všetko.

V piatoček si tréner bokom zavolali Pílku s Maťom im hovoriac: Dva rohy dlhé, jeden nakrátko. V podvedomí chalani tušili, že sa to dá, ale že to funguje, ukázal Maťo v 51.minúte.

Ako sa hovorí tomu, ked niekto ukáže vela práce?

Menzes?

Viem len, že to zneje latinsky a v strede je s.

Tak menzes práce pred Maťovým gólom ukázal lepší Vozo.

51.minúta a 3:0.

S Kátlovcami sme ešte štadión na Slepého Patróna nepremenovali, ale od tohto momentu sme im mohli dať osem.

Bez srandy.

António začal prihrávať, Pílka v strede rozdával plným priehrštím prihrávky a futbalovú radosť, Sedla som už spomenul, vzadu neohrozene kralovali Ivušo s Marcelinhom.

Aj ked v Hrnčárovcách sa hovorí, že kralovičovali.

V NHL-ke sa počíta aj predposledná prihrávka pred gólom do štatistík, Ivušo má problém, že vždy pred gólom prihráva tú štvrtú od konca.

Vzadu taký prehlad, že Zem a Emma je plochá, skrátka hlava mapa.

Čo sa týka našich šancí, už teraz som sa rozpísal, možno by to bolo na samostatný článok, už teraz mám problém, lebo kontrolovať každé slovo s i/y tiež nie je také jednoduché.

Aspom, že ostatná gramatyka my yde.

Tak len v rýchlosti.

Zľava Maťo také prieniky, že ahoj, čau a nazdar, Pílka so Sedlom v strede by aj traktor vyvrátili, keby proti nemu spravia také klučky a posledné sily hostí odčerpal nový Vozo, lebo on ked si prikryje loptu, obranca má problém aspoň ho obísť, nie že mu ju zobrať.

Miesto osmičky bola štvorka vľavo hore.

Nekompromisný Marcelinho z päťky našiel osamelého Antónia, výklad pravidiel však vraví, že z výkopu nemôže byť ofsajd, na šestnástke si Tony loptu spracoval, usmial sa na vybehnutého brankára a lobom uzavrel skóre.

87.minúta 4:0.

No ale totok je vražedná kombinácia, že pondelok volno a večer hokej. Neskaj celý den rozmýšlam nad tým, ako dal komentátor, že o 5 prehrávame o 2. Tak o kolko wtf prehrávame? Lebo temu rozumím asi jak futbalu.

Nazdááááár

PETER VOZÁR

PS: Toto je video z minulého týždňa - Antoniov gól do siete Kátloviec, všímnite si ako ten nenápadný ľavý obranca vyviezol loptu a založil akciu... Treba si to pustiť od 2:50, chceli sme to aj skrátiť, ale nefunguje nám mašina na strih: