Majcichovčanka Gašparíková sa vrátila z Rače s dvojnásobným triumfom

ŠPORT - Ostatné športy | 10.5.2017, 12.30, prispievatelia

Národné stolnotenisové centrum SSTZ v bratislavskej Rači bolo počas sviatočného pondelka 1. 5. 2017 dejiskom Majstrovstiev regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách najmladšie a staršie žiactvo pre rok 2017.

Majcichovčanka Gašparíková sa vrátila z Rače s dvojnásobným triumfom

Víťazka pohára a majsterka regiónu BA-TT Lucia Gašparíková. Foto: Tibor Kollár

Na záverečnom mládežníckom podujatí bratislavsko-trnavského regiónu si najskôr celkoví víťazi bodovacích turnajov v kategóriách najmladšieho a staršieho žiactva prevzali poháre za celkové víťazstvo v sezóne 2016/2017.

Najlepšou staršou žiačkou tohtoročnej sezóny v regióne Bratislava-Trnava sa stala Majcichovčanka Lucia Gašparíková, ktorá nazbierala v bodovacích turnajoch najviac bodov a potvrdila tak svoju dominanciu za stolnotenisovými stolmi.

Aj v súťaži Majstrovstiev bratislavsko-trnavského regiónu vzápätí Lucia dokázala, že medzi staršími žiačkami nemá v tejto sezóne konkurenciu.

Bez prehry súťaž vyhrala a k poháru za celkové víťazstvo v sezóne pridala aj zlatú medailu a titul majsterky regiónu krajov Bratislava-Trnava.

V kategórii starších žiakov postúpil Filip Krajčovič zo základnej skupiny do vyraďovacích bojov. Nakoniec obsadil 9. až 16. miesto, keď mu stopku vystavil neskorší víťaz Nicolas Kubala zo Zavara.

Aj medzi najmladšími žiačkami si skvele počínali Majcichovčanky Petronela Krajčovičová a Ema Dominová.

Obe postúpili zo základnej skupiny a nakoniec zhodne obsadili 5. až 8. miesto, aj keď Petronele chýbali k medaile len dve loptičky.

Najlepšou najmladšou žiačkou sa stala Nina Darovcová z Karlovej Vsi. Víťazstvo a titul majstra regiónu medzi najmladšímí žiakmi získal Pavol Bilka zo Záhorskej Bystrice.