Spartak vyhral nad Michalovcami, rozhodol jediný gól

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.5.2017, 21.05, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka vyhrali nad Michalovcami 1:0. O výsledku zápasu hraného v ponurej atmosfére rozhodol Čonka.

Pred zápasom to bolo na hracej ploche pestré. Deň matiek oslávili prípravkári vyvádzajúci mužstvá na plochu, keď venovali karafiát svojím mamám. Bývalému trénerovi Jánovi Huckovi (s andelmi získal jeden titul) následne zablahoželal jeho bývalý zverenec a súčasný prezident Spartaka Dušan Keketi k 85. narodeninám. A pred samotným výkopom si ešte aktéri duelu a prítomní diváci uctili minútoch ticha pamiatku zosnulého zväzového funkcionára Dušana Čabana.

Prvé šance duelu mal Spartak štandardkách. Najprv hlavičkoval vedľa Greššák, potom nestihol pred brankárom zakončiť Godál a po zlom vybehnutí Maceja dotretice neuspel Schranz.

Michalovce pohrozili tiež zo štandardnej situácie, Serečinov center nik netrafil a napokon skončil vedľa žrde.

V 27. minúte potiahol loptu po ľavej strane Čonka, prihral do šestnástky Schranzovi, jeho strela bola síce presná, avšak málo razantná a za Macejov chrbát neprešla.

Hostia dali o sebe vedieť po rohovom kope, Grič v dobrej pozícii lenže netrafil bránku. Zakrátko vymyslel kolmicu do šestnástky Serečin, Regáli ale tesne minul bránku.

Defenzíva andelov si vyberala slabšie momenty, ďalšiu príležitosť chystal Žofčák, pred nabiehajúcim Kushtom zblokoval loptu Godál v spolupráci s Jakubechom.

Skóre neotvoril ani Čonka, jeho priamy kop z dobrej pozície mieril nad bránku. Potom sa vybral na výlet Godál, ideálne našiel Greššáka, ten však dobrou možnosťou pohrdol.

Tesne pred odchodom do kabíny to andelom konečne vyšlo. Godál vysunul prihrávkou do pokutového územia Kadleca, pravý bek prihrávkou na päťku našiel Čonku a ten na úrovni prvej tyči z prvej poslal Trnavu do vedenia – 1:0.

Prvú vážnejšiu šancu v druhom polčase mal Serečin, Jakubech si s jeho prízemným pokusom poradil.

V 55. minúte Qose zlou rozohrávkou daroval roh Trnave, zahral ho Čonka a Tambe hlavou prinútil Maceja k robinzonáde. Po ďalšom rohu mieril zo vzdušného priestoru nepresne Oravec.

Neskôr skúšal ešte vylepšiť výsledok striedajúci Košťál, jeho prihrávka na Tambeho ale obranou východniarov neprešla. A keď sa na opačnom póle neujala ani Gričov pokus z dvadsať metrov, zostal v platnosti výsledok 1:0.

Fortuna liga – 31. kolo:

Spartak Trnava – Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 45. Čonka

ŽK: Tóth – Šimčák, Sipľak

Rozhodovali: Valášek – Pozor, Lieskovský

Diváci: 1858

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Godál, Oravec, Janso – Greššák, Tóth – Mihálik (46. Tambe), Sloboda (62. Koštál), Čonka (83. Čögley) – Schranz. Tréner: Karhan.

MICHALOVCE: Macej – Kolesár, Kavka, Sipľak, Šimčák – Grič – Žofčák, Qose (62. Turík), Serečin (58. Koscelník), Regáli (81. Vajs) – Kushta. Tréner: Šoltis.

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): "Hral sa medzišestnástkový futbal, šancí nebolo veľa ani jednej strane. Prespali sme úvodnú polhodinu, nevedeli sme sa dostať do zápasu. Škoda, že Regáli nepremenil šancu, prvý polčas by možno vyznel inak. V druhom polčase sme sa snažili, ale chýbala nám kvalita v útočnej fáze, dostali sme gól, na ktorý sme už nevedeli reagovať a odchádzame s porážkou."

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): "Ťažko sa mi to hodnotí... Do desiatej minúty sme mali dve-tri šance na gól, do tridsiatej minúty sme hrali ako tak futbal. Snažili sme sa s tým cez polčas niečo spraviť, ale ako som zistil, tým striedaním sme v podstate ublížili mužstvu. Druhý polčas si nezaslúži hodnotenie, pretože futbal sme ani nehrali. Je pozitívne, že Michalovciam sme nedovolili vytvoriť si väčšiu šancu, ale Michalovce boli futbalovejšie. Z našej strany po zmene strán niet čo hodnotiť."