Sobota 24. 6., meniny má Ján, zajtra Tadeáš.Význam mien.

Futbal, 2. liga: Juniori Spartaka nestačili doma na Banskú Bystricu

Vydané 14.5.2017 o 14.05, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Tréner juniorky Šarmír sa po zápase posťažoval na nízky počet hráčov, ktorých mal k dispozícii.

Iba s jedným hráčom do poľa a mládežníckym brankárom na lavičke nastupovali zverenci trénera Šarmíra na súboj druhej ligy proti Banskej Bystrici. Skóre zápasu otvoril exportným gólom asi z tridsať metrov hosťujúci Rejdovian, brankár Strapák na jeho pokus nemal nárok.

Spartakovci odpovedali o sedem minút, keď sa lopta dostala k Yilmazovi a Rakúšan s tureckými koreňmi vyrovnal rovnako pekným gólom zo strednej vzdialenosti.

Po polčase sa do vedenia po úniku a strele Čeredničenka dostali domáci, ale táto radosť trvala iba dve minúty. Radoslav Ďanovský si našiel priestor a po centri vyrovnal na 2:2.

Keď v 73. minúte unikol po pravej strane hosťujúci Cvik a našiel v šestnástke opäť Ďanovského išli do vedenia 3:2 Banskobystričania.

Domáci už aj so striedajúcim Juhásom na ihrisku viac gólov nepridali a tak podľahli svojmu súperovi 2:3.

II. liga – skupina o záchranu západ – 8. kolo:

Spartak Trnava B – Banská Bystrica 2:3 (1:1)
Góly: 17. Yilmaz, 50. Čeredničenko – 10. Rejdovian, 52. a 73. Ďanovský

SPARTAK B: Strapák – Otrísal, Horník, Cíferský, Hrebík – Said, Magdolen (84. Juhás) – Gombala, Bangai, Čeredničenko – Yilmaz

Marian Šarmír, tréner Spartaka B: „Súpera sme prvých desať minút zatlačili na jeho polovicu, ale žiaľ z jednej strely to hostia pekne trafili a ukázala sa psychika našich hráčov. Keď inkasujeme prví, psychika ide hneď dole. Keď sa nám podarilo vyrovnať už to bolo lepšie. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme vyhrať, ale po individuálnych chybách sme inkasovali góly a videli sme ako nám chýba kvalita najmä v zakončení. Niekoľko hodín pred zápasom som mal k dispozícii deväť hráčov, napokon sme mali iba dvoch na lavičke. To nie je hodné druhej ligy.“

Martin – Nové Mesto nad Váhom 0:3