Futbal, 5. liga: Trebatice nevycestovali, hráča Zvončína napadol v Gbeloch divák

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.5.2017, 20.07, prispievatelia

Veľké Kostoľany prehrávali v Oreskom po polčase už o dva góly. V druhom polčase však Janíček znížil a Virág vyrovnal na konečných 2:2.

Futbal, 5. liga: Trebatice nevycestovali, hráča Zvončína napadol v Gbeloch divák

Krakovany z tejto šance gól nedali, brankár Drahoviec Putera prudkú hlavičku vyrazil. Foto: Ján Král

Križovany porazili Horné Orešany 3:1, za domácich skórovali Barniak, Filip Táčovský a Málik.

V súboji zo suterénu tabuľky si podelili body Krakovany s Drahovcami po remíze 1:1. Hostia viedli po góle Vanča zo siedmej minúty, ale domáci vyrovnali ešte v prvej polovici Šimonom Šurinom.

Trebatice pre nízky počet hráčov do Moravského Svätého Jána ani nevycestovali a prehrajú kontumačne.

Zvončín nastúpil v Gbeloch v oklieštenej zostave, v 35. minúte musel ísť dokonca namiesto zraneného Krajčoviča na hrot útoku náhradný brankár Tomáš Ševčík.

Napriek tomu sa hostia v 63. minúte ujali vedenia gólom Jankoviča. Domáci však otočili výsledok z dvoch penált za údajné fauly, ktoré predstavitelia Zvončína označili za vymyslené.

V závere prišlo k strkanici, pri ktorej mal jeden z divákov napadnúť hráča Zvončína Semanka. Moment uviedli hostia podľa svojich slov aj do zápisu o stretnutí, mala by sa ním teda zaoberať i disciplinárka Západoslovenského futbalového zväzu.

(krj)

5. LIGA ZÁPAD – 19. KOLO:

Oreské – Veľké Kostoľany 2:2 (2:0)

Góly: 5. a 42. Pavlačka – 60. Janíček, 74. Virág

V. KOSTOĽANY: Jamrich – Bachňák, Janíček, Strečanský, Mačica, Troják, Kolarovič, Ajpek, Čeliga, Virág, Svítek (Šuliman)

Gbely – Zvončín 2:1 (0:0)

Góly: 74. a 87. Nemec (oba z pen) – 63. Jankovič

ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Bron, Krajčovič, Klenkovič, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Semanko (Ševčík)

Križovany – Horné Orešany 3:1 (1:0)

Góly: 12. Barniak, 49. F. Táčovský, 83. Málik – 65. Malý

KRIŽOVANY: Bzdil - Michal Táčovský, Vrábel, Horský, Málik, Hrnčiar, Šiška, Barniak, Roman Šuran, Marcel Šuran, Filip Táčovský

H. OREŠANY: Vaško - Malý, Drozda, Turanský, Planeta, Marek Krchnavý, Rajt, Martin Zvonár , Blažo, Matej Krchnavý, Mekký (Križan)

Krakovany – Drahovce 1:1 (1:1)

Góly: 24. Šurin – 7. Vančo

KRAKOVANY: Tomáš Holán - Pavlovič, Ondrej Holán, Feranec, Kališ, Urban, Pčelár, Mitošinka, Adam Holán, Šurin, Bukovčák

DRAHOVCE: Putera - Michálek, Marek Horúcka , Zajac, Vančo, Bihari, Onder, Poláčik, Potrok, Chudý, Jakubkovič

Spartak Šaštín-Stráže – Mokrý Háj 1:5

Moravský Sv. Ján – Trebatice – nehralo sa, hostia pre nízky počet hráčov nevycestovali

1   Gbely 19 14 3 2 46:14 45 15
2   Veľké Kostoľany 19 13 4 2 53:26 43 16
3   Zvončín 19 12 3 4 57:28 39 12
4   Trebatice 18 10 2 6 40:30 32 5
5   Oreské 19 8 6 5 54:30 30 0
6   Spartak Šaštín-Stráže 19 9 1 9 38:38 28 -2
7   Mokrý Háj 19 7 4 8 30:30 25 -2
8   Moravský Svätý Ján 18 5 3 10 28:49 18 -9