Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Návrat do súťažného zápasu po jedenástich rokoch: Marek Juhász hrá opäť futbal

Vydané 16.5.2017 o 09.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Na trávniky sa vrátil po jedenástich rokoch. Predseda futbalového klubu z Jaslovských Bohuníc Marek Juhász (35) opäť oprášil kopačky, aby pomohol B-mužstvu ŠK Blava v bojoch SWAN siedmej ligy A.

Návrat do súťažného zápasu po jedenástich rokoch: Marek Juhász hrá opäť futbal

Marek Juhász v klubovom drese cez prestávku zápasu v Suchej nad Parnou. Foto: archív ŠK Blava


reklama

 

Pochádza z východného Slovenska, v mládežníckom veku hrával za 1. FC Košice, dostal sa aj do prípravy A-mužstva, v ktorom vtedy boli hráči ako Molnár, Zvara, Sovič, Ľubarskij.

 

Presadiť sa v náročnej konkurencii nebolo v čase miliónarskej éry košického klubu, ktorý si vtedy mohol dovoliť kúpiť takmer ktoréhokoľvek slovenského hráča, jednoduché, navyše, Marek Juhász vybral si cestu vzdelania a odišiel do Bratislavy za štúdiom.

 

V Devíne potom hrával druhú ligu, neskôr za Ružinov tretiu. Opakovane však mal problém so zraneniami a preto už ako 23-ročný ukončil kariéru.

Victory TIP in

reklama

 

"Lekár hovoril, že ide o problém, ktorý by sa dal odstrániť. Museli by mi však najprv urobiť jedno koleno, následne by som musel rok pauzovať a potom rovnakú tortúru podstúpiť s druhým kolenom. Vrátil by som sa po dvoch rokoch ako 25-ročný a to už mi bolo jasné, že by som sa vo vrcholovom futbale v tom veku po tak dlhej pauze zrejme nepresadil," spomína Marek Juhász.

 

Rekreačný šport mu však nezakázali. Nedávno napr. začal hrávať tenisovú ligu v Jaslovských Bohuniciach, sem - tam si aj "kopol" do lopty na trávnikoch a keď prišla situácia, že B-tím sa nevedel počtami dať dokopy na zápas v Suchej nad Parnou, rozhodol sa nastúpiť.

 

"Bolo nás málo, musel som pomôcť mužstvu a klubu k udržaniu si cti. Zápas sme odohrali jedenásti. Priznám sa, že od 70. minúty som dostával kŕče, ale počul som, že vraj som napokon patril v zápase medzi najlepších," zasmial sa.

 

Asi nešlo len o plané komplimenty okolia, keď sám dal gól a na jeden prihral. Duel sa napokon skončil remízou, domáci vyrovnal v závere z penalty.

 

 

Maronovi len tak neodpustí

Nasledoval duel s Ružindolom, ktorý sa vyvíjal pre Jaslovské Bohunice veľmi dobre. Už v 26. minúte viedli štvorgólovým rozdielom.

 

Keď sa v 37. minúte zranil Matej Tomašovič, na pľac sa teda opäť podujal klubový funkcionár. Napokon prispel k celkovému triumfu 5:2.

 

"Zatiaľ sme v dvoch zápasoch, v ktorých som sa objavil, neprehrali. Pre problémy s kolenami hrám opatrnejšie, nechodím do súbojov, rýchlosť mi chýba ale môžem ponúknuť finálnu prihrávku a rozum do hry. Po technickej stránke je to ešte na túto súťaž postačujúce. Celkom rád by som ďalej hrával, len asi budem musieť ešte schudnúť," pokračoval zvesela.

 

Na štvrtoligové jaslovskobohunické áčko to ale zatiaľ nie je. "Tréner prvého tímu Patrik Maron mi povedal, že góle v Suchej nad Parnou ma nominuje na zápas v Malženiciach, no nestalo sa... Asi mu to budem vyčítať do konca života," pridal so širokým úsmevom.

 

 

Béčko v Jaslovských Bohuniciach bude pokračovať

B-mužstvá mávajú v kluboch z nižších súťaží ťažký život, už neraz sa stalo, že takéto družstvá sa postupne zrušili. Problémy sa nevyhli ani Jaslovským Bohuniciam, situáciu ale ustáli a projekt chcú udržať aj naďalej.

 

"Béčko chceme udržať a vytvoriť v ňom priestor aj pre našich dorastencov. Zhruba desať ich vekovo teraz prechádza medzi mužov. Permanentne sa už zapájajú aj do zápasov našej rezervy v siedmej lige. Verím, že polrok, rok im pomôže na aklimatizáciu v mužskom futbale a časom sa uchytia aj v áčku. Chceme stavať na vlastných hráčov a dávať im príležitosť. Záležať bude, či sa chytia šance a vydržia ťažkú cestu, v devätnástich rokoch hrať štvrtú ligu nie je ľahké. Príležitosť ale dostanú a myslím si, že na to majú."

 

V rezervnom tíme chcú udržať aj súčasných hráčov, ktorí zase môžu ponúknuť viac skúseností. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-2°C
-2°C
-2°C

aktualizácia: 10:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama