Futbal, 6. liga: Derby pre Hornú Krupú, Dechtice zdolali Zavar

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.5.2017, 13.44, Ján Král

V šlágri kola zvíťazila Horná Krupá nad Dolnou Krupou 2:1. Vo vyrovnanom dueli sa tešili ako prví domáci, keď si z pravej strany zbehol Juraj Boledovič a krížnou strelou otvoril proti svojmu bývalému klubu skóre. Hosťom sa podarilo vyrovnať po rohovom kope, keď loptu trafil do siete Pavol Bohunický. Posledné slovo mal však domáci Gašparík, ktorý krásnou strelou spoza šestnástky rozhodol o víťazovi derby.

Pavol Bohunický strieľa vyrovnávajúci gól Dolnej Krupej, z bodov sa však napokon tešila Horná Krupá. Foto: Ján Král

Horná Krupá sa vrátila na čelo tabuľky, pretože Zavar prehral v Dechticiach. Tie po góloch Cmera a Hlavatoviča viedli po polčase dvojgólovým rozdielom, Oláh a Chlebík však do šesťdesiatej minúty vyrovnali. O výsledku 3:2 napokon rozhodol z pozície žolíka striedajúci Kunka.

Siladice viedli v 35. minúte nad Cíferom už trojgólovým rozdielom, hostia však po zmene strán gólmi Mrvu a Tomáša Tibenského duelu zdramatizovali. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo, naopak, v závere za urážku rozhodcu ešte prišli o vylúčeného brankára Juríka.

Vo Voderadoch sa hralo len 23 minút. Borovce nastúpili len so siedmimi hráčmi a keď prehrávali trojgólovým rozdielom, pre zranenie klesol ich počet hráčov pod minimálny počet. Rozhodca tak musel duel predčasne ukončiť.

Červeník vyhral vo Veľkom Orvišti, domáci ešte síce za stavu 0:2 strelili kontaktný gól, v 81. minúte ale pečatil na konečných 1:3 hosťujúci Krajčovič.

Dolný Lopašov remizoval s Majcichovom. Viac šancí mali hostia, Krivosudský ani Marek však svoje príležitosti nepremenili a keď v závere neskórovali ani domáci, zostal v platnosti bezgólový výsledok. Čiernou škvrnou bolo zranenie Ľuboša Hrčku, ktorému jeden z domácich hráčov v hlavičkovom súboji v závere duelu lakťom zlomil nos.

Šulekovo zdolalo Zeleneč 3:2. V závere duelu padli dve červené karty, najprv za faul videl druhú žltú domáci Knížat a v samom závere za odkopnutie lopty v prerušenej hre aj hosťujúci Bilčík.

Leopoldov proti Brestovanom potvrdil papierové predpoklady a súpera z dna tabuľky zdolal 4:0. Dva góly v dueli dal Beko, po jednom Lukáš Tvrdý a Kavuliak.

6. LIGA – 27. KOLO:

Leopoldov – Brestovany 4:0 (1:0)

Góly: 25. L. Tvrdý, 70. a 73. Beko, 76. Kavuliak

LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Endrle, Kavuliak, Gatci, Piovarči, Lukáčik, Švestka, Pobjecký, Loskot, Beko, L. Tvrdý (Holan, Poláček, Svitek)

BRESTOVANY: Tomík – A. Zlatohlávek, Lang, Chlebek, Rejduga, Bošácky, Sládeček, Kollár, Vidovič, Spevák, Kozák (Škreňo, D. Dorčiak, Kostolanský)

Siladice – Cífer 3:2 (3:0)

Góly: 19. Beránek, 26. a 35. I. Fančo – 57. Mrva, 70. Tom. Tibenský

ČK: 90. Jurík (Cífer)

SILADICE: Dúcky – Ľ. Rau, I. Fančo, B. Fančo, Ľ. Lančarič, O. Sekereš, Varga, Beránek, Laurinec, Mesároš, Ertl (Jakubec, Ilovič)

CÍFER: Jurík – Orlický, Tom. Tibenský, Tim. Tibenský, Krutý, Mrva, Savchenko, Fulier, Magdolen, Kupkovič, Gross (Páleník, Repa)

Horná Krupá – Dolná Krupá 2:1 (0:0)

Góly: 55. Boledovič, 85. Gašparík – 80. P. Bohunický

HOR. KRUPÁ: Vitek – Nižňan, Mikláš, Zázik, Strečanský, J. Boledovič, Fodor, Gašparík, Heteš, Pinček, Ivanič (Šige, Konečný)

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – P. Daniš, A. Skýpala, Hrubý, Mat. Bachratý, Štrbo, Gottwald, Sucháň, Gažo, Sucháň, P. Bohunický (Fíba, R. Skýpala)

Voderady – Borovce 3:0 (3:0)

Góly: 17. a 18. Zelenský, 20. Šurina

VODERADY: L. Bachratý – Kondákor, Lacuška, Fatranský, Rosypál, Trog, P. Páleník, Šoka, Martin Dubovský, Šurina, Zelenský

BOROVCE: Tonkovič – Macháč, Péči, M. Jankech, Šašo, P. Jankech, Koprna, Búš

Dechtice – Zavar 3:2 (2:0)

Góly: 23. Cmero, 45. Hlavatovič, 73. Kunka – 48. Oláh, 60. Chlebík (pen)

DECHTICE: M. Kúdela – M. Maška, Kalaš, Drgoň, Sliva, M. Manca, Cmero, Hlavatovič, Pav. Maška, R. Maška, Komadel (Kunka, Srdoš, Kolesik)

ZAVAR: Púchly – Oláh, Kardoš, Táčovský, Tandlmayer, Krajčovič, Vido, Beňo, Ďuriš, Mat. Psota (Jak. Vyskoč, Ťažký, Burčiar)

Veľké Orvište – Červeník 1:3 (0:2)

Góly: 50. Špernoga - 7. Gábriš, 25. vlastný, 81. B. Krajčovič

VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Putek, Tanáč, Mišík, Hábek, I. Horváth, Belica, Špernoga, Stolárik, Budka, Podhorný

ČERVENÍK: Vinci – Jarábek, Kopúnek, Gábriš, Halmo, Modrovič, Štefunko, R. Ješko, Králič, Babic, B. Krajčovič (M. Ješko, J. Vančo, Mihálik)

Dolný Lopašov - Majcichov 0:0

DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Braniš, Buchel, Beblavý, Lenghart, Masárik, Gula, Cibrín, Vrbovský, Bobák, Lukáč (Mačica, Zemko)

MAJCICHOV: Miskovič - Mišina, Zajíček, M. Štrbo, Bott, Krivosudský, Marek Daniš, Valovič, Neštický, Hrčka (Pecháček)

Šulekovo – Zeleneč 3:2 (2:1)

Góly: 5. Modrovič, 31. Daniš, 54. P. Nemec (pen) – 6. J. Horváth, 65. Maron (pen)

ČK: 87. Knížat – 90. Bilčík

ŠULEKOVO: L. Žemla – Knížat, P. Nemec, Cibulka, Ľ. Nemec, Šery, Kucharík, Kršňák, Karas, Modrovič, Daniš (Gažovič)

ZELENEČ: Ochaba – Bartovič, A. Bednárik, Bilčík, Bánovec, J. Horváth, Maron, Sedlák, Nemček, Trubač, Klandúch (Šmidovič, Čapla, Gottstein)