Futbal, 8. liga A: Modranka porazila Bíňovce a zabezpečila si postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.5.2017, 20.09, prispievatelia

Modranka vyhrala 2:1 na pôde druhých Bínoviec po góloch Gergelyho a Gumbíra. Za domácich korigoval stav v druhom polčase Kumančík. Modranka si týmto výsledkom definitívne zaistila postupovú istotu. Tri kolá pred koncom má na čele tabuľky nedostihnuteľný jedenásťbodový náskok.

Futbal, 8. liga A: Modranka porazila Bíňovce a zabezpečila si postup

Modranka urobila proti Bíňovciam rozhodujúci krok k postupu. Na fotografii z jesenného súboju oboch tímov strelec Modranky Martin Gergely (v červeno-bielom). Foto: Ján Král

Vonku uspela aj Slovenská Nová Ves, rozdielom triedy porazila domáce Dolné Dubové. Hetrik v zápase zaznamenal Hustý, v závere pridal gól za hostí aj Plavucha.

Smolenice si spravili z trnavskej Slávie trhací kalendár a zdolali ju 8:3. Tri góly vsietil kanonier Sudin.

Strelecky sa darilo aj Bukovej, v domácom stretnutí porazili Dlhú 7:1. Hetrik zaznamenal Martin Študenc, dva góly pridal Martin Vittek a jeden Martin Mišči.

Remízou 3:3 sa skončilo meranie síl medzi Vlčkovcami a Lovčicami. Domáci viedli po polčase 2:1, neskôr dokonca 3:1, ale hostia dvomi gólmi v závere vyrovnali.

8. LIGA A –19. KOLO:

Bíňovce – Modranka 1:2 (0:2)

Góly: 65. Kumančík – 10. Gergely, 19. Gumbír

Dolné Dubové – Slovenská Nová Ves 1:4 (1:2)

Góly: 40. Porubčan – 23., 34. a 72. Hustý, 82. Plavucha

Smolenice – Slávia Trnava 8:3 (2:0)

Góly: 27., 60. a 90. Sudin, 32. Hrkeľ, 52. Augustín, 66. Dedáček, 69. P. Štibraný, 79. L. Štibraný – 46. Poláček, 63. Holovič, 80, Uhrík

Buková – Dlhá 7:1 (3:0)

Góly: 21., 28. a 80. Študenc, 33. a 54. M. Vittek, 61. vlastný, 63. Mišči – 73. Gálik

Vlčkovce –Lovčice 3:3 (2:1)

Góly: 11. Bott, 29. Kubíček, 80. Matula – 19. a 83. Maar, 84. Toráč

voľno: Malženice B

1  Modranka 17 16 0 1 94 : 8 48 24
2  Bíňovce 17 12 1 4 38 : 18 37 10
3  Slovenská Nová Ves 17 12 0 5 67 : 35 36 12
4  Lovčice 17 11 1 5 57 : 33 34 10
5  Smolenice 18 11 0 7 62 : 43 33 6