Futbal, 5. liga: Veľké Kostoľany zdolali Gbely, Zvončín nadeľoval

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.5.2017, 20.35, prispievatelia

Zvončín na domácej pôde rozstrieľal Moravský Svätý Ján 9:0. Pod vysokým víťazstvom má päťgólový podpis Tomáš Jankovič, dva góly pridal Matúš Klenkovič a do listiny strelcov sa zapísali aj Kopčan a Brečka.

Denis Ajpek bol architektom víťazstva Veľkých Kostolian, Gbelom strelil dva góly. Foto: Ján Král

Veľké Kostoľany uspeli v dueli s Gbelmi, v priamom súboji o postup vyhrali 3:1 a vyšvihli sa na čelo tabuľky.

Už po prvom polčase viedli po góloch Buchanca a Ajpeka dvojgólovým rozdielom. Prišli však o zraneného autora prvého gólu, ktorého nahradil v 38. minúte Filin.

Domáci mali po zmene strán množstvo šancí, aby zvýšili skóre, nepremenili ich však a hosťujúci Nemec strelou k tyči dal hosťom nádej na bodový zisk.

Pri ďalšej veľkej šanci Gbelov zachránil na čiare pred dotierajúcim útočníkom obetavým sklzom Janíček, potom však už na trávniku dominovali Veľké Kostoľany.

Ich triumf napokon podčiarkol svojím druhým gólom v zápase Ajpek. Jeho parádna strela by si zaslúžila nomináciu do rubriky Frajer na záver.

Prekvapenie na úkor Trebatíc sa podarilo Križovanom, na horúce pôde vyhrali 4:2. Domáci do druhého polčasu striedali na poste brankára, keď v hre nepokračoval Veselý. Hostia konto Graneca, ktorý išiel do brány miesto neho, zaťažili troma gólmi a napokon získali prekvapujúce tri body.

Drahovce doma zdolali Spartak Šaštin-Stráže 3:1, keď dva ich góly dal Bihari a jeden Michálek. Za hostí už iba korigoval Hrubša. Posledných desať minút dohrávali hostia bez vylúčeného Celláryho.

Horné Orešany v záchranárskom súboji zdolali Krakovany 5:2. Na prvé dva góly domácich ešte stihli hostia vždy včas reagovať rovnakou kartou, v 30. minúte ale poslal Iskru znova do vedenia Planeta a v závere Malý a Planeta ďalšími gólmi potvrdili plný bodový zisk pre mužstvo spod Karpát.

5. LIGA ZÁPAD – 20. KOLO:

Zvončín – Moravský Sv. Ján 9:0 (4:0)
Góly: 12. Kopčan, 17. a 58. M. Klenkovič, 28., 30., 65., 75. a 90. Jankovič, 73. Brečka
ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Bron, M. Klenkovič, Poláček, Zvolenský, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Brečka, Semanko (Backa)

Veľké Kostoľany – Gbely 3:1 (2:0)
Góly: 10. Buchanec, 32. a 76. Ajpek – 52. Nemec
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Janíček, Strečanský, Mačica, Troják, Grígel, Kolarovič, Ajpek, Čeliga, Virág, Buchanec (Filin, Svítek, Bachňák)

Drahovce – Spartak Šaštín-Stráže 3:1 (2:0)
Góly: 13. a 49. Bihari, 31. Michálek – 55. Hrubša
ČK: 80. Celláry (Šaštín-Stráže)
DRAHOVCE: Putera – Michálek, Horúcka, Zajac, Vančo, Bihari, I. Poláčik, Potrok, Oríšek, J. Poláčik, Nádaský (Gabriš, Šúst, Moravčík)

Dva góly Bihariho (v modrom) posunuli Drahovce bližšie k záchrane. Foto: Miroslav Ledecký

Trebatice – Križovany 2:4 (1:1)
Góly: 45. O. Machač, 65. Klasovitý – 17. Šiška, 53. a 74. Táčovský, 70. Málik
TREBATICE: Veselý - Kotula, Bíro, Chebeň, Machač, Marušinec, Klasovitý, Kirka, Pekarovič, Chochula, Sýkora (Granec, Palkech)
KRIŽOVANY: Bzdil - Michal Táčovský, Demovič, Vrábel, Málik, Hrnčiar, Šiška, Branislav Barniak, Roman Šuran, Filip Táčovský, Marcel Šuran

Horné Orešany – Krakovany 5:2 (3:2)
Góly: 13. a 85. Malý, 22., 30. a 89. Planeta – 19. Šurin, 23. Mitošinka
H. OREŠANY: Smolek - Malý, Drozda, Kondrček, Turanský, Planeta, Marek Krchnavý, Rajt, Zvonár, Blažo, Matej Krchnavý (Križan, Ďuga)
KRAKOVANY: Tomáš Holán - Pavlovič, Ondrej Holán, Vojtech Kališ , Bukovčák, Feranec, Urban, Mitošinka, Toplanský, Pčelár, Šurin (Jurda, Sedlák)