Spartak na rozlúčku s Karhanom zdolal Jarábkové Zlaté Moravce

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.5.2017, 19.23, Ján Král

Andeli sa rozlúčili so sezónou víťazne, Zlaté Moravce porazili na domácom ihrisku 3:1. V konečnej tabuľke im patrí šieste miesto.

Spartak na rozlúčku s Karhanom zdolal Jarábkové Zlaté Moravce

Momentka zo zápasu. Foto: Lukáš Grinaj

Futbalisti Spartaka absolvovali rozcvičku v špeciálnych tričkách, ktorými poďakovali trénerskej dvojici Karhan – Vrabec za celú sezónu. Ako je známe, v budúcej sezóne príde k zmenám v realizačnom tíme, novým kormidelníkom Spartaka bude Nestor El Maestro.

Ešte pred výkopom si prítomní minútou ticha uctili pamiatku zosnulého spojumajiteľa Spartaka Miroslava Náhlika.

Nástup do duelu mali Trnavčania ako z partesu, už v druhej minúte fauloval Kapor Jirku a Godál z nariadenej penalty otvoril skóre. V 8. minúte bolo už 2:0, po rohovom kope Čonku hlavičkoval nechytateľne Sloboda.

Ďalšiu veľkú šancu mal Jirka, keď ho prihrávkou za obranu vyzval ku skórovaniu Halilovič, sám pred brankárom mohol mladý krídelník ešte prihrať simultálne bežiacemu Schranzovi, rozhodol sa ale pre strelu, ktorú Kováč zneškodnil.

ViOn mohol udrieť po polhodine hry, keď nedôslednosť trnavskej obrany využil Válovčan, sám pred Jakubechom ale minul trnavskú bránku.

V 43. minúte sa odrazenej lopty zhruba tridsať metrov od bránky zmocnil Janso, bez váhania ju napálil na bránku a jeho projektil skončil až v sieti – 3:0.

Do prestávky mohol ešte korigovať Kapor, Jakubech jeho hlavičku však pohotovo vyrazil do brvna.

Druhé dejstvo začalo tutovkou Jirku, ktorý sa opäť ulakomil na zakončenie, nenahral nabiehajúcemu Schranzovi s Halilovičom a znova ho vychytal Jakubech. Na opačnej strane zamestnal Jakubecha Nurkovič.

Skóre pre Zlaté Moravce nevylepšil neskôr ani Guilavogui, neskôr Gešnábel ani Pastva. Na opačnej strane len málo chýbalo ku skórovaniu Čonkovi.

Hostia sa napokon dočkali v 83. minúte, keď si na prihrávku za obranu nabehol Guilavogui, jeho pokus ešte Jakubech vyrazil, ale dobiehajúci Ewerton už poslal loptu do siete – 3:1.

V závere ešte mohli Trnavčania prikrášliť svoje víťazstvo, Koštál ale loptu do siete nedostal. Ďalší gól v dueli ale už nepadol.

Fortuna liga – 33. kolo:

Spartak Trnava – Zlaté Moravce 3:1 (3:0)

Góly: 2. Godál (pen), 8. Sloboda, 43. Janso – 83. Ewerton

ŽK: Sloboda - Pastva

Rozhodovali: Ochotnický – Vorel, Roszbeck

Diváci: 1505

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Godál, Oravec, Janso – Tóth (78. Mihálik), Sloboda – Jirka, Halilovič (50. Čögley), Čonka – Schranz (88. Košťál). Tréner: Karhan.

ZLATÉ MORAVCE: Kováč – Pastva, Kapor (82. Jamrich), Pintér, Gešnábel - Orávik, Bariš, Mateus (14. Guilavogui), Ewerton – E. Ujlaky (46. Nurkovič) – Válovčan. Tréner: J. Jarábek.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Pokračujeme v koľajách, v ktorých ideme. Chceme hrať pekný futbal, ale pre zranenia nám chýba prakticky celá obrana. U Kapora mi to dnes pripadolo ako sabotáž. V 8. minúte 2:0, ale to je jeho kvalita. Trnava si potrebné uhrala. Po prestávke sme to zmenili, Orávik sme presunulu na post pravého obrancu. Chlapci predviedli dobrý kombinačný futbal, mali viacero šancí. Pre divákov by bolo možno lepšie 5:4, ale samozrejme Trnava úplne zaslúžene vyhrala.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): "Mali sme dobrý vstup do zápasu a v podstate už v 10. minúte bolo 2:0. Bolo vidno, že chalanom futbal chutí, rozhodnuté bolo už do polčasu. V druhom polčase sme mohli pridať ešte ďalšie, ale bolo vidno, že chalani sú mysľou už niekde inde. Dovolili aj hosťom, aby si vytvorili šance, ktorí ich na naše šťastie nepremenili. Zápas bol rozhodnutý do polčasu, druhý sa iba dohrával. Nakoniec si myslím, že aj tak zaslúžene zvíťazili.“