Futbal, 7. liga A: Špačince po výhre nad Suchou a zaváhaní Bieleho Kostola oslavujú postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.5.2017, 19.54, Ján Král

Špačince oslavujú postup, Suchú doma zdolali vysoko 8:0, hetrikom zažiaril Tomáš Sedlák, dva góly strelil Branislav Juran. Po stretnutí tak striekalo postupové šampanské.

Futbal, 7. liga A: Špačince po výhre nad Suchou a zaváhaní Bieleho Kostola oslavujú postup

Hráči Špačiniec po zápase so Suchou otvárali šampanské. Foto: Ján Král

Béčko Jaslovských Bohuníc sa postaralo o prekvapenie, keď zdolalo favorizovaný Biely Kostol 3:0, čím súpera odpísalo z hry o postup. Prvý gól si dali hostia vlastný, ďalšie dva pridal strelec Marcel Bachratý.

Bohdanovce pokračujú v biednej jari. Na zápas s Košolnou nedokázali vyskladať ani kompletnú jedenástku a napokon prehrali so súperom 1:2. Na gól Greguša ešte dokázal odpovedať domáci Heriban, zásah Hrušovského zo 61. minúty už ale bol rozhodujúci.

Ružindol s Naháčom odohrali dramatický zápas, v ktorom najprv domáci dali dva góly, hostia ale do 57. minúty vyrovnali, napokon však o všetkom rozhodol v 90. minúte Moncman, ktorý zabezpečil gólom na 3:2 body pre Ružindol.

Dolné Orešany vyhrali na Dobrej Vode 4:2. Za domácich strelil dva góly Hasala, za víťaza Kulíšek, po jednom pridali aj Fogel a Tománek. Posledný menovaný bol v 82. minúte spoločne s domácim Chmelom vylúčený za vzájomnú potýčku.

O víťazstve Trstína nad Kátlovcami 3:2 rozhodol striedajúci Martin Daniš. Na ihrisku bol len 8 minút, keď v 88. minúte strelil rozhodujúci gól duelu. Kátlovce pritom dvakrát v dueli vyhrávali, Trstín ale dokázal vždy vyrovnať.

SWAN 7. LIGA A - 28. KOLO:

Bohdanovce – Košolná 1:2 (1:1)
Góly: 30. Heriban – 18. Greguš, 61. Hrušovský
BOHDANOVCE: I. Palšovič – Kover, Nádaský, Janec, Heriban, Braniša, Schmidt, Peňák, Prekop, Kavický
KOŠOLNÁ: D. Hudek – Halaksa, A. Volek, Šajdík, Greguš, Holekši, Kosnáč, Homoľa, Váry, Ševčík, Hrušovský (Kobza, Nejezchleb)

Jaslovské Bohunice B – Biely Kostol 3:0 (1:0)
Góly: 25. vlastný, 62. a 78. Bachratý
JASL. BOHUNICE: O. Kollár – M. Sládeček, Sokolovič, Jaroška, Hrabovský, Nemček, Mich. Gajarský, Bachratý, Prvý, Demovič, Galovič (Matovič, Juhász)
BIELY KOSTOL: Ostrihoň – Čmehýl, M. Jurina, Stacho, Gažovič, Nagy, L. Jurina, Hoblík, Kobza, Samák, A. Adámek (P. Sládeček)

Špačince – Suchá 8:0 (4:0)
Góly: 27. a 82. Juran, 28. J. Chudý, 34., 53. a 73. Sedlák, 36. žák, 48. Izakovič,
ŠPAČINCE: Píš – Izakovič, Zemko, Hrebenár, Novanský, Žák, Juran, J. Chudý, D. Chudý, T. Sedlák, T. Mrva (Zárecký, L. Dobrovodský)
SUCHÁ: E. Fridrich – Valovič, Slovák, Rogel, Brestovanský, Macko, Mir. Sloboda, Mar. Sloboda, Rybařík, Šišmič, Horník (M. Fridrich)

Ružindol – Naháč 3:2 (2:1)
Góly: 3. a 28. Hrašna, 90. Moncman – 38. Fančovič, 57. Jurica,
RUŽINDOL: Uhlár – Minarovič, Matula, M. Morong, Domorak, V. Horváth, Moncman, Gruchalák, Hrašna, Babka, M. Turoň (D. Turoň, Bardáč, Jarábek)
NAHÁČ: Zemko – D. Lopatka, P. Boledovič, Habala, Fančovič, Jurica, Hodulík, Marcel Sersen, Martin Sersen, P. Lopatka, M. Lopatka (Kákoni, Zvolenský)

Dobrá Voda – Dolné Orešany 2:4 (0:1)
Góly: 68. a 88. Hasala – 16. a 70. Kulíšek, 49. Fogel, 57. Tománek
ČK: 82. Chmela – 82. Dan. Tománek
DOB. VODA: Krížik – Hasala, Danko, Marián Novák, Ondruška, Fekete, Paldan, Prvý, Klčo, Hamrla, Dubrava (Chmela)
DOL. OREŠANY: Hirner – Hajdúh, Martin Novák, Dan. Tománek, Illéš, Hronský, Kamenický, Fogel, Kulíšek, Ščasný, Šaštinský (R. Kollár)

Trstín – Kátlovce 3:2 (0:1)
Góly: 55. Vajsábel, 73. Turanský, 88. Daniš – 13. P. Uváček, 60. R. Hlavatovič
TRSTÍN: Indrišek – Vaško, Fedor, Klokner, Hlávek, L. Štibraný, Javorek, Vajsábel, Vavro, Taranda, Boledovič (Turanský, Ormandy, Daniš)
KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, Gajarský, Hlavatovič, Hupka, M. Sliva, P. Uváček, Vyhlidal, Beňo, Šimončič, R. Hlavatovič (Pavlík, Sekera)

voľno: Pavlice

(text: JÁN KRÁL)

Bučany – Hrnčiarovce 1:2 (0:1)
Góly: 61. Kosnáč 38. a 59. Kralovič
BUČANY: Jamrich – Vančo, Bindics, Hlučil, Fančovič, Loti, Benko, Belák, Koreň, Ryšavý, Kosnáč (Eremiáš)
HRNČIAROVCE: Šoš – Serbák, Zaoral, Pilíšek, Hlinka, Vozár, Kralovič, Vozár, Sedlický, Hruška (Jedinák, Púchly)

Vo vyrovnanom prvom polčase mali Bučany proti Hrnčiarovciam dva pološance, ktoré Belák nenamieril presne. Hostia hrali dobrý futbal, kombinačne, to isté sa snažili hrať aj domáci, ale chýbal lepší prechod do finálnej fáze.

Do vedenia sa dostali hostia po úniku z ľavej strany a hlavičke Kraloviča. Domáci mohli do polčasu vyrovnať, ale stret v pokutovom územi neposúdil rozhodca ako nedovolený.

Druhý polčas sa museli domáci viac tlačiť dopredu, hostia sa zamerali na pozornú defenzívu a vyrážali do brejkov. Po chybe domácej obrany sa dostal k strele opäť Kralovič a parádnou strelou poslal hostí do vedenia 2:0.

Domáci hneď reagovali, keď Kosnáč namieril z hranice šestnástky presne do rohu. Do konca zápasu domáci ešte chceli vyrovnať, ale Hrnčiarovce si už víťazstvo postrážili a bodovo sa dotiahli na domácich.

(text: MARCEL HUTTA)

1   Špačince 26 21 3 2 127:23 66 27
2   Biely Kostol 26 19 2 5 92:27 59 20
3   Kátlovce 26 17 3 6 80:40 54 15
4   Pavlice 26 15 1 10 71:53 46 7
5   Košolná 26 13 4 9 70:49 43 4
6   Jaslovské Bohunice B 26 13 3 10 69:57 42 3
7   Dolné Orešany 25 11 4 10 55:71 37 -2