Futbal, 6. liga: Zavar exceloval v Dolnom Lopašove, Horná Krupá remizovala s Cíferom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 4.6.2017, 22.44, Ján Král

Zavar kráča za prvenstvom v šiestej lige, v Dolnom Lopašove vyhrali impozantne 8:0. Góly si podelili Chlebík, Beňo a Burčiar, autori dvoch presných zásahov a Tandlmayer s Jakubom Vyskočom, ktorí sa zapísali do gólových štatistík raz.

Futbal, 6. liga: Zavar exceloval v Dolnom Lopašove, Horná Krupá remizovala s Cíferom

Útočník Siladíc Martin Laurinec je pri chuti, strelil už 39. gól v sezóne. Foto: Ján Král

Horná Krupá po prehre v Borovciach tápala aj proti Cíferu, v zápase prehrávala od 34. minúte, napokon vydolovala aspoň remízu, keď mužstvu vytrhol tŕň z päty v 90. minúte Nemček.

Borovce boli blízko k ďalším trom bodom, vo Veľkom Orvišti viedli po góle Petra Hercega, domáci ale v 90. minúte vyrovnali Horváthom. Hosťujúci Urban následne poslal štipľavý odkaz rozhodcovi a videl červenú kartu. Na skóre 1:1 to ale už nič nezmenilo.

Duel Šulekovo – Červeník bol plný zvratov. Najprv viedli hostia, potom domáci, aby napokon zvíťazilo 3:2 mužstvo z Červeníka. O všetkom rozhodol v 77. minúte Gábriš. K obratu hosťom pomohlo aj vylúčenie Knížata, ktorý išiel predčasne pod sprchy po hodine hry.

Siladice zvíťazili vo Voderadoch. Využili početnú výhodu, pretože domáci hrali takmer celý druhý polčas bez vylúčeného Mareka Dubovského. V 63. minúte udrel najlepší strelec súťaže Martin Laurinec a svojím 39. gólom rozhodol o troch bodoch pre hostí, ktorí majú pred posledným kolom stále šancu na prvé miesto.

Dechtice ukázali, že sú doma silné, Dolnú Krupú zdolali 3:1. Na gól Mareka Mašku síce ešte dokázal odpovedať Pavol Bohunický, po zmene strán už ale napínali sieť iba Dechtičania Hlavatovič s Ružičkom.

Majcichov zdolal Brestovany 6:0, hostia však napriek vysokej prehre zanechali dobrý dojem. Mužom zápasu bol Patrik Neštický, autor piatich gólov.

Zeleneč po polčase viedol v Leopoldove po penalte Bartoviča, lenže v 52. minúte začal rúcať jeho nádej na body Lukáš Tvrdý. Ten napokon strelil v zápase hetrik, po jednom góle pridali Prosnan s Bekom, Leopoldov sa napokon tešil z víťazstva 5:1.

6. LIGA – 29. KOLO:

Šulekovo – Červeník 2:3 (0:1)
Góly: 47. P. Nemec, 61. Kolony – 21. Halmo, 74. Krajčovič, 77. Gábriš
ČK: 60. Knížat (Šulekovo)
ŠULEKOVO: Žemla - Cibulka, Nemec, Kucharík, Kršňák, Modrovič, Daniš, Patrik Nemec, Kolony, Knížat, Šery (Karas, Gažovič)
ČERVENÍK: Vinci - Jarábek, Kopúnek, Gábriš, Halmo, Krajčovič, Štefunko, Ješko, Boháčik, Andrej Králič , Gažo (Mihálik, Hadviger)

Voderady – Siladice 0:1 (0:0)
Gól: 63. Laurinec
ČK: 47. Marek Dubovský (Voderady)
VODERADY: Bachratý - Kondákor, Lacuška, Fatranský, Rosypál, Trog, Zelenský, Páleník, Šoka, Martin Dubovský, Šurina (Marek Dubovský, Gašparovič)
SILADICE: Dúcky - Richnák, I. Fančo, B. Fančo, Rau, Mesároš, Sekereš, Varga, Beránek, Laurinec, Ertl (Ľ. Lančarič, Jakubec)

Dechtice – Dolná Krupá 3:1 (1:1)
Góly:  18. M. Maška, 64. Hlavatovič, 74. Ružička – 42. P. Bohunický
DECHTICE: Kúdela - Marek Maška, Jurkas, Drgoň, Sliva, Manca, Hlavatovič, Pavol Maška, Pullman, Roman Maška, Cmero (Ružička, Srdoš, Kalaš)
D. KRUPÁ: Olšovský - Bachratý, Hrubý, Štrbo, Richard Gažo , Alexej Skýpala, Gottwald, Horváth, Bohunický, Richard Skýpala, Fíba (Hrčka, Sucháň, Bartoš)

Horná Krupá – Cífer 1:1 (0:1)
Góly: 90. Nemček – 34. Gašparovič
H. KRUPÁ: Horný - Zázik, Mikláš, Boledovič, Strečanský, Nižňan, Fodor, Gašparík, Heteš, Nemček, Pinček (Ivanič)
CÍFER: Páleník - Gašparovič, Fajkus, Tomáš Tibenský, Timotej Tibenský, Krutý, Mrva, Domorák, Fulier, Kupkovič, Červenka (Roman, Gross, Grossman)

Veľké Orvište – Borovce 1:1 (0:1)
Góly: 90. I. Horváth – 37. Peter Herceg
ČK: 90. Urban (Borovce)
V. ORVIŠTE: Strecký - Doktor, Tanáč, Hábek, Horváth, Belica, Herceg, Špernoga, Stolárik, Budka, Líška (Mišík)
BOROVCE: Valo - Šimor, Macháč, Dubovský, Šašo, Jankech, Kapičák, Urban, Koprna, Peter Herceg , Moravčík (Pavol Herceg)

Majcichov – Brestovany 6:0 (4:0)
Góly: 4., 24., 41., 63. a 66. Neštický, 19. Marek
MAJCICHOV: Miškovič - Holka, Milan Štrbo, Marek, Krivosudský, Zajíček, Valovič, Neštický, Daniš, Lukáš Štrbo, Židek (Novota, Hrčka, Bott)
BRESTOVANY: Valášek - Zlatohlávek, Chlebek, Rejduga, Bošácky, Sládeček, Císar, Marek Kollár , Vidovič, Spevák, Kozák (Famin, Tomík, Kostolanský)

Dolný Lopašov – Zavar 0:8 (0:3)
Góly: 10. a 39. Chlebík, 36. Tandlmayer, 52. a 77. Beňo, 60. a 80. Burčiar, 87. Jakub Vyskoč
D. LOPAŠOV: Pavelský - Braniša, Buchel, Čerňanský, Lenghart, Masárik, Mačica, Gula, Cibrín, Bobák, Lukáč (T. Zemko, Chnápko, A. Zemko)
ZAVAR: Púchly - Táčovský, Oláh, Chlebík, Tandlmayer, Beňo, Matej Psota , Burčiar, Vignjević, Šiška, Gonos (Jakub Vyskoč, Vido, Juraj Vyskoč)

Leopoldov – Zeleneč 5:1 (0:1)
Góly: 52., 60. a 69. L. Tvrdý, 65. Prosnan, 90. Beko - 24. Bartovič (pen)
LEOPOLDOV: Peter Tvrdý - Endrle, Kavuliak, Piovarči, Lukáčik, Švestka, Loskot, Pobjecký, Holan, Beko, Lukáš Tvrdý (Prosnan, T. Žemla)
ZELENEČ: Gottstein - Milan Bartovič , Klandúch, Bilčík, Bednárik, Trubač, Horváth, Sedlák, Nemček, Bánovec, Čapla (Hradský, Tibenský)