Futbal, 4. liga: Malženice vyhrali vo Vrbovom, Hlohovec prehral v Domaniži

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.6.2017, 21.51, Ján Král

V stredu sa hralo vložené 34. kolo štvrtej ligy severozápad.

Futbal, 4. liga: Malženice vyhrali vo Vrbovom, Hlohovec prehral v Domaniži

Stane sa Ivan Pikulík (v bielom) najlepším strelcom súťaže? Archívne foto: Ján Král

Obrat ako z veľkej knihy sa podaril vo Vrbovom Malženiciam. Domáci síce v 21. minúte po góloch Železníka a Gažíka viedli už dvojgólovým rozdielom, už v 28. minúte ale korigoval Chynoradský a ešte do prestávky vyrovnal z penalty Pikulík. Po zmene strán pridal tento hráč ďalšie dva góly, čím uzavrel hetrik a s 24 gólmi aktuálne vedie tabuľku strelcov súťaže pred 20-gólovým útočníkom Borčíc Novákom.

Víťazstvo navyše pomohlo Dynamu odpútať sa od tretieho Bolerázu dve kolá pred koncom súťaže na rozdiel štyroch bodov. Na potvrdenie druhej priečky tak Malženiciam stačí vo zvyšných dvoch kolách jedno víťazstvo.

Naopak, záchranárske práce má stále Hlohovec, v Domaniži vyšiel bodovo naprázdno. Domáci dvakrát udreli v závere prvého polčasu, tretiu poistku pridali v 78. minúte z penalty. Hlohovčania už iba dokázali v závere iba zjemniť prehru na 1:3 zásluhou Došeka.

Jaslovské Bohunice remizovali na ihrisku Trenčianskych Stankoviec 2:2. Domáci viedli gólom Žišku z 12. minúty, zakrátko ale z penalty vyrovnal Jakubička. Desať minút pred koncom poslal hostí do vedenia Kunovský, lenže o ďalšie dve minúty dokázali gólovo reagovať tentoraz Trenčianske Stankovce.

4. LIGA SZ – 34. KOLO:

Vrbové – Malženice 2:4 (2:2)

Góly: 18. Železník, 21. Gažík – 28. Chynoradský, 41., 59. a 90. Pikulík (prvý z pen)

VRBOVÉ: Amcha – Blaško, Matejka, Ďuračka, Spál, Železník, Strecký, Gažík, Vlado, Sumer, Lackovič

MALŽENICE: Močko – Rehák, Vdovjak, Chynoradský, Lošonský (60. Yesbergenov), Barborík (85. D. Blaho), Čmilanský, Balážik, Juhász, J. Krajčovič, Pikulík

Domaniža – Hlohovec 3:1 (2:0)

Góly: 41. a 78. Svitek (druhý z pen), 45. Sádecký - 88. Došek

HLOHOVEC: Zámečník – P. Blaho, M. Habán, Svíba, Srnec (85. Janík), Cabadaj, Planieta (68. Krajinčák), Krajčo, Mičian, Srnka (78. Veľký), Došek

Trenčianske Stankovce – Jaslovské Bohunice 2:2 (1:1)

Góly: 12. Žiška, 82. Čibík – 14. Jakubička (pen), 80. Kunovský

JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Lančarič, Jakubička, Poláček, Koleno, Halmo, Janso, Dobiš (81. Prvý), Doka, Machovič, Kunovský (90. Moravanský)