Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka prehrala s Popradom a vypadáva do tretej ligy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.6.2017, 11.58, Ján Král

Juniorka Spartaka baráž s Popradom o udržanie sa v druhej najvyššej futbalovej súťaži nezvládla a vypadáva do tretej ligy. Po prehre pod Tatrami 1:4 podľahli súperovi aj v odvete, na ihrisku v Červeníku prehrala 0:2.

Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka prehrala s Popradom a vypadáva do tretej ligy

Denis Horník (v červenom) v súboji s Jakubom Šašinkom. Foto: Lukáš Grinaj

O víťazstve hostí rozhodli góly Maťasa z 50. minúty a Šašinku zo 61. minúty. Rezerva andelov by tak mala hrať v novom ročníku v tretej lige západ.

Pravda, v kuloároch sa povráva aj o možnej spolupráci so Sereďou, čo by zrejme znamenalo zánik juniorky v súčasnej podobe. Údajne by mala Sereď spolupracovať so Spartakom na báze farmy, takéto spojenie funguje napr. medzi Trenčínom a Nemšovou, kam si AS posiela rozohrať nevyťažených hráčov z áčka.

Včera sa však na štadióne v Červeníku ale hovorilo, že reálne vraj vyzerá aj variant so zachovaním rezervy v tretej lige. Uvidíme...

Spartak juniori – Poprad 0:2 (0:2)

Góly: 50. Maťas, 61. Šašinka

SPARTAK: Vantruba - Horník, Oravec, Cíferský, Hrebík - Sedlák (53. Gombala), Magdolen - Jirka (26. Yilmaz), Tomovič, Mihálik (66. Deket) - Bangai

POPRAD: Malec – Hatok, Hric, Palša, Kica, Daško (72. Gallovič), Maťaš (79. Kapláň), Bilas, Kukoľ, Šašinka (85. Lukáš)