Štvrtú etapu Okolo Slovenska vyhral Rus Savický, celkovým víťazom Tratnik

ŠPORT - Cyklistika | 11.6.2017, 14.58, prispievatelia

Spomedzi Slovákov si v trnavskej etape najlepšie počínal Marek Čanecký (Amplatz-BMC), ktorý skončil dvadsiatydruhý Patrik Tybor (Dukla Banská Bystrica) obsadil 31. priečku.

Pelotón sa vracal do Trnavy od Špačiniec, pri vjazde do meta prechádzal aj cez kruhovú križovatku. Foto: Ján Král

Víťazom 60.+1. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal Slovinec Jan Tratnik z tímu CCC Sprandi Polkowice.

Záverečná 4. etapa so štartom aj cieľom v Trnave (152,5 km) sa stala korisťou Rusa Ivana Savického z tímu Gazprom-RusVelo.

V hromadnom špurte Savickij zdolal Slovinca Roka Korošeca (Amplatz-BMC) a Taliana Mattea Malucelliho (Androni-Sidermec).

Cyklisti na záver aktuálneho ročníka Okolo Slovenska absolvovali etapu bez vrchárskych prémii v okolí Trnavy s piatimi prejazdmi cieľového priestoru.

Ešte 30 km pred koncom bola na čele pätica Samir Jabrajlov (Azer.), Andrij Vasiľuk (Ukr.), Pasztor (Maď.), Henrik Hamm a Florian Bissinger (obaja Nem.) s náskokom 50 sekúnd pred pelotónom.

V posledných 10 km to ešte vpredu skúšal sám Jabrajlov, ale napokon na Trojičnom námestí v Trnave finišoval celý "balík" pokope s triumfálnym záverom pre 25-ročného Rusa Savického.

Táto skupinka bola v úvode v úniku pred pelotónom, náskok ale neudržala.

V 60.+ 1. ročníku pretekov Okolo Slovenska, po prvý raz zaradených do vyššej kategórie UCI 2.1, bolo v hre 738 bodov do rebríčka UCI a tiež finančné odmeny v sume 30 455 eur. Celkový víťaz získal prémiu 3000 eur, víťaz každej etapy si odniesol 1300 eur.

Okolo Slovenska 2017 - nedeľa:

4. etapa (Trnava - Trnava, 152,5 km): 1. Ivan Savickij (Rus.) Gazprom RusVelo 3:24:42 h, 2. Rok Korošec (Slovin.) Amplatz-BMC, 3. Matteo Malucelli (Tal.) Androni - Sidermec,..22. Marek Čanecký Amplatz-BMC, 31. Patrik Tybor (obaja SR) Dukla Banská Bystrica - všetci rovnaký čas ako víťaz