Trnavskí plavci sa na letných majstrovstvách Slovenska starších žiakov nestratili

ŠPORT - Plávanie | 13.6.2017, 13.30, prispievatelia

Uplynulý víkend reprezentovali Trnavu starší žiaci (13 – 14 roční) na Letných majstrovstvách Slovenska v Štúrove. Napriek horúcemu počasiu sa trnavským plavcom v otvorenom bazéne darilo.

Starší žiaci trnavského plaveckého klubu v Štúrove.

V kategórii žiačok bola najúspešnejšia Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu), ktorá si vyplávala 2 zlaté a 1 bronzovú medailu v disciplínach 100 a 200 metrov prsia a 400 metrov voľný spôsob.

Barbora Lengyelová získala 2 bronzové medaily v disciplínach 100 metrov znak a 100 metrov prsia. Bronislava Janáčová (všetky ŠG J. Herdu) si vybojovala 1 bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov voľný spôsob.

V kategórii žiakov František Jablčník si po veľkom zlepšení osobného rekordu vybojoval 4 zlaté a 2 strieborné medaily v disciplínach 200, 400 a 1500 metrov voľný spôsob a 400 metrov polohové preteky.

František zároveň zaplával najhodnotnejší výkon pretekov v kategórii 14-ročných plavcov. Patrik Kudla získal výbornými výkonmi 2 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov znak.

Matej Daniš (všetci ŠG J. Herdu) si vyplával 1 striebornú a 2 bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov znak a 100 metrov motýlik.

Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ďalší plavci STU Trnava, zverenci trénerov Tatiany Bergmannovej, Ladislava Hlavatého a Rastislava Hlavatého: Tomáš Knapík, Michal Uhlík, Natália Janáčová, Michaela Kocánová, Barbora Fedorová, Ema Šurinová a Lucia Tanušková.

Dominanciu a vynikajúci úspech plavcov STU Trnava s konečným počtom 26 medailí (13 zlatých, 5 strieborných a 8 zlatých) potvrdzujú aj víťazstvá štafiet žiakov a žiačok na 4x 100 metrov polohové preteky a voľný spôsob, ako aj 4x 100 polohové preteky mix v zložení: František Jablčník, Patrik Kudla, Matej Daniš, Adrián Višňovský, Nina Vadovičová, Barbora Lengyelová, Anna Otília Žemberová a Ema Matúšová, keď získali bronzovú medailu.