Vďaka piešťanskému futbalu vznikla zbierka na liečbu malého Jakuba

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.6.2017, 17.00, prispievatelia

Mužský futbal v Piešťanoch sa po dlhých rokoch tešil z trofeje. Svoju totálnu dominanciu spečatili hráči PFK víťazstvom 6:0 proti Dolnému Trhovištu, keď nestratili pri 27 zápasoch ani bod a postúpili do siedmej ligy B, kde budú taktiež patriť medzi najväčších favoritov na postup.

Futbalisti Piešťan - víťaz 8. ligy B.

Víťaznú trofej spolu s medailami osobne odovzdali zástupcovia Oblastného futbalového zväzu Trnava a sponzora ligy pred začiatkom nedeľného zápasu.

Počas polčasovej prestávky okrem tradičnej súťaže o lístky do kina Domu umenia odovzdali suma 350 eur rodičom chorého Jakuba Ifku.

Na rehabilitáciu im prispeli samotní fanúšikovia prostredníctvom zbierky zo záveru mája, keď predstavitelia futbalového klubu rozhodli, že výťažok z dobrovoľného vstupného poputuje na charitatívne účely ľuďom z regiónu. Nadácia Adeli prispela rodine sumou 500 eur.

Na rehabilitácie pre Jakuba Ifka sa vyzbieralo 350 eur, ďalších 500 pridala nadácia Adeli.

Deň pred posledným mužským zápasom sa odohrali finálové zápasy znovuobnovenej Mestskej futbalovej ligy MAGNA ENERGIA, keď po semifinálových jasných víťazstvách Olympicu a HPN Stars nasledovali dramatické súboje.

Zápas o tretie miesto rozhodol až gól v posledných sekundách zápasu, keď DaXtav nakoniec zvíťazil 2:1 nad Red Houses a finálový súboj priniesol drámu v penaltách.

Po nich oslavoval víťazstvo v nultom ročníku MFL tím Olympic, ktorých hráči získali od reklamného partnera ligy CNS šesť mesiacov internetu zdarma.

Neúspešní finalisti získali po jednom vstupe do hyperbarickej komory v Piešťanoch.

Na webovej stránke MFL MAGNA ENERGIA sa už spustila registrácia do ďalšieho ročníka mestskej ligy.

text a foto: active pro