Futbal, 4. liga: Boleráz v závere sezóny vyhral, Malženice a Hlohovec prehrali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.6.2017, 19.50, Ján Král

Štvrtá liga má za sebou záverečné kolo. Už na piatok bol plánovaný zápas Vrbové – Myjava, ten sa napokon neuskutočnil. Športovo-technická komisia Západoslovenského futbalového zväzu pred posledným duelom sezóny vylúčila Myjavu zo súťaže a jej výsledky anulovali. Dôvodom majú byť nesplnené finančné záväzky klubu voči zväzu. Vec ešte bude dodatočne riešiť disciplinárna komisia ZsFZ.

Futbal, 4. liga: Boleráz v závere sezóny vyhral, Malženice a Hlohovec prehrali

Boleráz sa na záver sezóny radoval z troch bodov. Archívne foto: Ján Král

Dynamo bez viacerých opôr bez bodu

Malženice nastúpili v Šimonovanoch bez vykartovaného Vdovjaka, na listine zranených bol okrem dlhodobých maródov Branišu a Benkovského aj Hlúch a Juhász, len na lavičku bol k dispozícii Lulovič.

Od úvodu tak dostal príležitosť mladý odchovanec Vajči a neskôr sa namiesto zraneného Chynoradského dostal na trávnik aj Krška.

V oklieštenej zostave Dynamo prehrávalo od 14. minúte, keď zlú rozohrávku obrany potrestal Sobota. V 42. minúte po rohovom kope Horváth ešte vyrazil hlavičku, ale Chrenko dorazil loptu do siete. Malženice mali neskôr viaceré šance na zmenu skóre, ale domáci víťazstvo 2:0 ustáli.

Šimonovany – Malženice 2:0 (2:0)
Góly: 14. Sobota, 42. Chrenko
MALŽENICE: Š. Horváth – Rehák, J. Krajčovič, Chynoradský (73. Krška), Lošonský, Čmilanský, Barborík, Vajči (56. Lulovič), Yesbergenov, Balážik, Pikulík

---

Bagi zo Slavoja skončil v nemocnici

Rozhodca v dueli Častkovce – Boleráz pustil tvrdú hru, na čo doplatil stredopoliar Slavoj Tomáš Bagi, ktorý po jednom zo súbojov utrpel zranenie ruky a musel odísť na vyšetrenie do nemocnice s podozrením na zlomeninu ruky.

Boleráz napokon aj bez svojej opory vyhral 2:1, keď prvý gól dal z priameho kopu Mackovčín v 37. minúte. V 66. minúte zvýšil Guoth po krídelnej akcii Németha na rozdiel dvoch gólov. Domáci korigovali tiež po akcii zo strany, center prešiel až na zadnú žrď, kde domáci Madro znížil. Vyrovnať sa ale už domácim nepodarilo.

V bráne Bolerázu tentoraz dostal v rámci odmeny za celosezónnu prácu pre tím prednosť Tomáš Vahalík. Išlo zároveň možno o posledný súťažný duel Adama Kittu v drese Bolerázu, po stretnutí oznámil, že zvažuje ponuku z nižšej rakúskej súťaže. Istý ale jeho odchod ešte nie je.

Častkovce – Boleráz 1:2 (0:1)
Góly: 69. Madro - 37. Mackovčín, 66. Guoth
BOLERÁZ: Vahalík – Klačo, Hutár, Mir. Daniš, Kitta, Blaško, Bagi (46. Mikinič, 86. Marek Daniš), Mackovčín, Németh, Líška, Guoth (77. Červenka)

---

Hlohovec bez Došeka neuspel

Hlohovec prehral v Trenčianskych Stankovciach 1:5. Domáci vybavili zápas za polhodinu, keď viedli trojgólovým rozdielom. Po zmene strán pridal Takáč štvrtý gól a hoci Srnec ešte korigoval, posledné slovo mal domáci Škvarka, ktorý stanovil konečný rezultát. Šancí sa zrodilo na oboch stranách pomerne veľa, rozhodli individuálne chyby, za ktoré domáci trestali. Trenčianske Teplice boli lepším mužstvom, Hlohovec herne prevýšili. Hostia by možno odviedli lepší part, citeľne im ale pre zranenie chýbal najskúsenejší hráč Tomáš Došek.

Trenčianske Stankovce – Hlohovec 5:1 (3:0)
Góly: 10. a 32. Hazda, 14. Mil. Blaško, 54. Takáč, 85. Škvarka – 55. Srnec
HLOHOVEC: Moravčík – P. Blaho, M. Habán, Svíba, Andrássy, Cabadaj, Veľký (63. Krajčo), Planieta, Mičian, Krajinčák (46. Janík), Srnec