ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.7.2017, 16.53, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka vyhrali v prípravnom zápase v Rakviciach nad Zbrojovkou Brno 3:2. Architektom úspechu andelov bol Erik Jirka, ktorý mal prsty vo všetkých troch góloch červeno-čiernych.

Erik Jirka (v zelenom) počas zápasu s Brnom. Foto: Lukáš Grinaj

Jirka pritom prišiel na ihrisko až ako striedajúci hráč, keď do druhého polčasu vymenil na krídle Čerdničenka. To už Brno vyhrávalo po góle Kratochvíla, ktorý zakončil akciu Zbrojovky po ľavej strane ihriska.

Už dve minúty po prestávke však bolo vyrovnané, Jirka potiahol akciu, prihrávkou do šestnástky cez dieru v brnenskej obrane vyzval ku skórovaniu Čanturišviliho a gruzínsky legionár sa nemýlil.

Český prvoligista potom opäť išiel do vedenia, keď ruku Lukiča v pokutovom území z penalty potrestal Pilík.

Trnavčania ale opäť dokázali odpovedať. V 80. minúte zachytil hrubú chybu pri rozohrávke Brna Jirka a pohodlne vyrovnal. V 82. minúte potom naservíroval Jirka loptu pre Bogdanovskeho a ten zavŕšil obrat na 3:2.

Najbližší prípravný zápas odohrajú spartakovci v sobotu 8. júla, keď o 11.00 nastúpia v Kroměříži proti Baníku Ostrava.

Zostrih zápasu:

Prípravný zápas:

Zbrojovka Brno - Spartak Trnava 2:3 (1:0)
Góly: 25. Kratochvíl, 56. Pilík (pen.) - 47. Čanturišvili, 80. Jirka, 82. Bogdanovski
BRNO: Halouska – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Polák – Pilík, Kratochvíl – Mikuš, van Eijma, Fortes. Tréner: Habanec.
Striedali: Floder, O. Vintr, Vraštil, Buchta, Sedlák, Lutonský, Jakůbek, Janošek, Růsek, Krejčí, M. Vintr
SPARTAK: Vantruba - Kadlec (46. Lukič), Tóth, Hladík (46. Godál), Čonka (46. Janso) - Greššák (46. Oravec), Tomovič - Čanturišvili (70. Čeredničenko), Mihálik (46. Yao), Čeredničenko (46. Jirka) - Egho (70. Bogdanovski). Tréner: N. El Maestro.